Wpis z mikrobloga

@stormkiss:

Punkt drugi tego artykułu podaje wyjątki. - Chyba że jest to osoba powszechnie znana (w mojej ocenie, jeżeli chodzi o policjanta, nie może to być szeregowy policjant, tylko taki, który jednocześnie jest osobą publiczną), a zdjęcie zostało wykonane w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych albo gdy jej wizerunek stanowi szczegół całości - wymienia mec. Anna Paszkowska-Wójcik.


Przecież on wykonuje czynności służbowe. Poza tym jego wizerunek i numer telefonu
osoba powszechnie znana


@stormkiss:

Pojęcie osoby powszechnie znanej jest zasadniczo pojęciem węższym aniżeli pojęcie osoby publicznej i oznacza osoby, które wprost lub w sposób dorozumiany godzą się na podawanie do publicznej wiadomości wiedzy o swoim życiu


zgodnie z definicją policjan którego dane, razem z numerem telefonu, wiszą na stronie komendy jest osobą powszechnie znaną

Osoba powszechnie znana niekoniecznie jest osobą publiczną (jak przytoczony rzecznik)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudi-dudi: na szczęście policjant na służbie nie podlega ochronie wizerunku (a przynajmniej tak mi się zdaje), więc chyba Pan Z Rybom znów robi z siebie błazna ( )
@dudi-dudi: Jak będzie zrzutka na prawnika dla gościa, co nagrywał antyperspiranta rybę to chętnie puszczę kilka stówek. Koleś jest dla mnie bohaterem taki samym jak ludzie kilkadziesiąt lat temu walczący z Zomo.
tyle, że nie rozumiem za co zadośćuczynienie?


To skoro wszystko odbyło się prawidłowo to jakim cudem policjant domaga się usunięcia materiału?


@Mam-na-imie-Porucznik: Będę adwokatem diabła, spróbuję wyjaśnij jego ton rozumowania: to nagranie ośmieszyło go, postawiło w złym świetle, więc policjant chce, by je usunąć. A zadośćuczynienie ma wynagrodzić mu fakt, że ludzie się z niego śmieją na mieście.

Moim prywatnym zdaniem - sam sobie jest winny.
@SpawaczPolimeru: Jeszcze jest przecież dzielna straż miejska, o której mówi się, że pracują tam jeszcze więksi kretyni którzy się nie dostali do policji i łażą po mieście albo czają się żeby przestępców karać za złe parkowanie.
@mroznykasztan: przyjmuje to do wiadomości, że nagranie ośmieszyło go bo taka właśnie była ta interwencja ale nie ma tu logiki zadośćuczynienia skoro interwencja była wzorowa czyli taka miala być i taka byłaby kolejna. Ciekawi mnie to jak sąd do tego podejdzie
@dudi-dudi:

Adwokat policjanta przekonuje, że publikacja naraziła dobre imię funkcjonariusza,


Dobre co? xD
Zaraz będzie historyjka, że on to w sumie szczelał do bamdytuw, staruszki przeprowadzał przes światła i nigdy siem nie dowalał o pierdoły, ale

Hau hau, pan komendant kazał, więc poszedłem i zrobiłem, system zły a ja nie bo ja tylko wykonywałem rozkazy.

tak jak dziesiątki Niemców w drugiej wojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)