Wpis z mikrobloga

@seekerx1: Zamontuj sobie filtry do kranowki, bedziesz miala osobny kranik do wody pitnej (zwyklej przefiltrowanej oraz dodatkowo jakiejs mineralizowanej) Sa do tego wklady/filtry. wymienia sie to raz na rok. Polecam
@seekerx1: Nie kupiłem wody w butelce od lat. Tylko kranówka. Nigdy nie miałem po niej żadnych problemów zdrowotnych.

Smakowo tylko widzę sporą różnicę pomiędzy ujęciami z rzek a podziemnymi źródłami. Te drugie kranówki znacznie smaczniejsze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seekerx1: Zależy gdzie w Krakowie mieszkasz. Na żywieckiej miałem tak smaczna wodę, że było git. Na Szlaku woda była znośna. Wszystko zależy od końcówki, czyli tzw. ostatniej mili/kilometra od Ciebie.
Mieszkam w Krakowie i piję kranówkę odkąd pamiętam. Moja mama zawsze mówiła że woda w Podgórzu jest najlepsza więc może tu jest to dobre ujęcie. Teraz używam dzbanka filtrującego, chociaż ostatnio czytałam że się mija z celem - bakterii nie usunie, usuwa minerały które są w wodzie pożądane. Z tego co pamiętam jest polecany jedynie jak smak wody nam nie odpowiada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seekerx1: w Krakowie można z kranu, swoją drogą w Wiedniu mają tak czystą wodę na ulicach nawet, że nie boją się dawać jej dzieciom z takich podajników miejskich
@Plotkova99: @Cypselus: @Noklo13: ciekawa sprawa to jest bo dzbanek de facto filtruje kranowa wode z minerałów. Wiec jedyny plus to taki ze gotując te wode nie zakamienicie czajnika. Ale zdrowotnie ma mniej wartości niż kranowa co więcej w stojącej wodzie łatwiej rozwiną się bakterie i grzyby, co miejsca nie ma w rurach wodociągowych gdyż woda w nich jest w ciągłym obiegu i jedyne co się w rurach osadza to
@nyo7: ogólnie to w niektórych miastach można w Polsce pić wodę z kraju i tła też robię, ttm bardziej że np. w pracy robią mi takie badania, czy można ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale w takim Wrocławiu, to bym się bał.