Wpis z mikrobloga

@themusk: Mnie też to trochę obrzydza + jestem już tak przyzwyczajona do picia z kranu że nonsensem jest dla mnie latanie do sklepu i wydawanie hajsu na wodę a przede wszystkim tachać to do mieszkania ¯_(ツ)_/¯
@seekerx1: Woda w rurociągach jest świetna o ile ci nie śmierdzi, ani nie ma brązowego koloru.
Trująca nie jest nigdy (brązowy to po prostu rdza ze starych rur w bloku, nic przyjemnego ale trujące nie jest), i myślę nad kupieniem sodastreama żeby jeszcze gazowana mocno była bo lubie taką (tak wiem, pasta o wodzie gazowanej ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Dodam taki smutny funfact że wiele lat temu pojechałam do Polski z wycieczką klasową (jako jedyna Polka) i pierwsze co Pani przewodnik powiedziała jak wjechaliśmy na teren Polski to żeby nie jeść w Polsce kebabów i nawet nie myć zębów wodą z kranu bo trująca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dobra to jak z tą kranówką w Polsce? Całe życie w Norwegii piłam tylko wodę z kranu, pije tej wody naprawdę sporo i nie uśmiecha mi się zapieprzać co drugi dzień z zgrzewką wody. Nie dość że to pracochłonne to jeszcze ten plastik ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bardzo się otruję pijąc kranówkę w Krk?


@seekerx1: Przecież w Norwegii jest większa zachorowalność na choroby serca właśnie z powodu
@seekerx1: bo jak widzisz w czajniku jakiś szary "syf" odkładający się, albo przekrój rury gdzie połowa prześwitu to jakiś osad to postrzegasz to jako oznakę brudu a w tym wypadku akurat jest na odwrót.
W krakowie jest jedna z najlepszych kranówek i niektóre restauracje nawet wprost mówią że tylko kranówkę serwują a nie butelkowaną wodę także polecam, piję od dawna i mam się dobrze a do tego w lecie taka zimna
@seekerx1: Nie mam pojęcia, może kiedyś dawno temu ta jakość była gorsza, ale już większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Może też kwestia preferencji smakowych, albo zwyczajnie nawyków wyniesionych z domu. W każdym razie od lat już prowadzi się kampanie informacyjne na ten temat. Ogólnie picie wody butelkowanej to jest efekt zupełnie świadomego lobbowania firm, które takową produkują.

Choć jak patrzę na ten, to jest tam taki cytat:

"GW":
@seekerx1: specjalnie dla ciebie zrobiłem test wody z mojego kranu w Krakowie przy pomocy testów paskowych do akwarium ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystko wygląda spoko, chlor w normie, twardość zwyczajna żadnych innych dziwnych rzeczy nie znalazło ale to test do akwarium także ( ͡° ͜ʖ ͡°)