Wpis z mikrobloga

@Cypselus: W Krakowie pije kranowe. Gorzej ze pod katem obecności mikroplastiku więcej jest jej w wodociągowej wodzie niż w tej w plastikowych butelkach a nikt do końca nie badał dogłębnie jak może wpływać picie takiej wody całe życie i jak to wpływa na zdrowie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@w_t_d: @seekerx1: wodociągi odpowiadają za jakość wody aż do przyłącza do budynku. Nie masz o co się bać, dzbanki to pic na wodę (dosłownie XD), sztucznie wykreowana potrzeba, bo ich producenci znaleźli sposób na łatwy zarobek na zmianie trendów. To tylko produkcja śmieci.
Piję w Łodzi od 6 lat tylko kranową bez żadnych dzbanków filtrujących i jest zajebista. Tak, jest w niej więcej minerałów które się osadzają, ale to nic
@seekerx1: jakiś czas temu też się nad tym zastanawiałam, rozmawiałam nawet z ludźmi z wodociągów. Generalnie nikt ci nie zagwarantuje, że woda która leci z kranu jest zdatna do picia (tak jak ci pisali wyżej - wszystko zależy od rur).

Później zrobiłam test na sobie. Piłam przez pół dnia wodę z kranu - i pojawił się ból brzucha. Nie jakiś szalony, ale odczuwalny dyskomfort. Normalnie nigdy nie miewam takich objawów, więc