Wpis z mikrobloga

przychodzi do mnie moja młodsza kuzynka, 6 lat, cała zapłakana.
chodzi o to, że Pani w sklepie nie chciała jej sprzedać lodów ekipy mimo, ze młoda miała pieniadze na jednego loda i nie było wyraźnego powodu zeby jej go nie sprzedała. to ja, #!$%@? idę z nia do tego samego sklepu, biorę jednego loda, a baba za ladą mowi, ze można brać tylko w zestawie - jeden zwykły lód i jeden lód ekipy.

to ja, spokojnym głosem odpowiadam czytając z telefonu "Art. 135. KW
Ukrywanie towaru przed nabywcą lub odmawianie jego sprzedaży
Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,
podlega karze grzywny."

na samą myśl o placeniu grzywny aż zbladła, dała nam tego loda pojedynczo, a wychodząc widziałem jak zdejmuje kartkę z zamrażarki mówiącą o koniecznosci kupowania w zestawach

krótko z delikwentem, nikt nie będzie doprowadzać do placzu małego dziecka z takiego powodu

#januszebiznesu #prawo
  • 85
  • Odpowiedz
Tez mi się wydaje że zabranianie kupna produktu,


@jedmar: No spoko. Tobie sie wydaje jedno mi co innego. Mamy jakies podstawy prawne na nasze wydawanie sie? Ja jak napisalem nie mam. Moze byc tak jak mi sie wydaje a moze byc tk jak wydaje sie Tobie. Nie chce mi sie szukac przepisow bo mi to niepotrzebne (poki co-jak bede w takiej sytuaci to napewno poszukam).

Chodzi o to ze jesli
  • Odpowiedz
tez pytanie na ile skuteczne jest wymuszanie kupna inne produktu. Ja bym się obrucil na pięcie i wyszedł ze sklepu;)


@jedmar: no tak ale nie wymagaj takiej reakcji od szesciolatki. No bez jaj.
Natomiast OP powinien wiedziec czy taka sprzedaz wiazana jest legalna czy nie jak juz poszedl robic gownoburze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ligghead: otóż słyszałam od szwagra niebieskiego, więc może to być umiarkowanie dobre źródło, bo ktoś tam pracuje w spożywczym, że ze względu na to, że popyt przewyższył podaż, to producent lodów zaczął z "januszerką" i sprzedawał podobno sklepom nie-ekipowe lody w zestawie z ekipowymi, typu kup 50L innych lodów żeby dostać karton lodów ekipy, i to stąd te "zestawy" w sklepach.
  • Odpowiedz
@ligghead: Napiszę Ci to od strony sprzedawcy, bo znam sprawę. Firma Koral oraz hurtownie wprowadziły zasadę. Jak zamówisz 5 kartonów dowolnych lodów TO MOŻESZ zamówić jeden karton lodów ekipa. Inaczej nie masz lodów ekipa do sklepu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: Ytuber Friz odpala 4 sezon franczyzy Ekipa. Zsumowany czas wszystkich userów oglądających jego filmiki to ponad miliard godzin. W tekstach piosenek jest o tym, że ekipa tańczy, że ekipa jest fajna, że ej suczko Friz ma haj$ że mają fajne bluzy że się lajtują i że wiedzą jak zarabiać haj$, Gang Albanii to przy tym Yoda przy Jar Jar binksie. Miliard godzin to tyle czasu ile potrzebne jest na
  • Odpowiedz
@gorzki99: @Estetykatopodstawa: @beer_man: @jedmar:

jeżeli towar jest oznaczony ceną to sprzedawca ma obowiązek go sprzedać. Jeżeli masz chleb do kupienia ale tylko z 4 pakiem piwa to masz tylko jedną cenę na zestaw produktów. Jeżeli masz chleb z własną ceną to ile fikołków by nie robił sprzedawca to możesz go kupić.

Jeżeli była cena "lody ekipy + dowolny inny lód" X zł, to musisz
  • Odpowiedz
jeżeli towar jest oznaczony ceną to sprzedawca ma obowiązek go sprzedać. Jeżeli masz chleb do kupienia ale tylko z 4 pakiem piwa to masz tylko jedną cenę na zestaw produktów. Jeżeli masz chleb z własną ceną to ile fikołków by nie robił sprzedawca to możesz go kupić.


@akwes: No a wiemy jak bylo w tym wypadku?

Caly czas mowie ze nie chodzi mi o to ze bronie sprzedawczyni czy hejtuje
  • Odpowiedz