Wpis z mikrobloga

przychodzi do mnie moja młodsza kuzynka, 6 lat, cała zapłakana.
chodzi o to, że Pani w sklepie nie chciała jej sprzedać lodów ekipy mimo, ze młoda miała pieniadze na jednego loda i nie było wyraźnego powodu zeby jej go nie sprzedała. to ja, #!$%@? idę z nia do tego samego sklepu, biorę jednego loda, a baba za ladą mowi, ze można brać tylko w zestawie - jeden zwykły lód i jeden lód ekipy.

to ja, spokojnym głosem odpowiadam czytając z telefonu "Art. 135. KW
Ukrywanie towaru przed nabywcą lub odmawianie jego sprzedaży
Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,
podlega karze grzywny."

na samą myśl o placeniu grzywny aż zbladła, dała nam tego loda pojedynczo, a wychodząc widziałem jak zdejmuje kartkę z zamrażarki mówiącą o koniecznosci kupowania w zestawach

krótko z delikwentem, nikt nie będzie doprowadzać do placzu małego dziecka z takiego powodu

#januszebiznesu #prawo
  • 85
  • Odpowiedz
@Sloneczko: Koral i hurtownie. Wiem, bo koleżanka zamawiała do kiosku. Z powodu braku towaru - tak się tłumaczyli. Teraz już uruchomiono drugą linie produkcyjna i jest trochę lepiej.
  • Odpowiedz
No a wiemy jak bylo w tym wypadku?


@gorzki99: skoro była w stanie nabić same lody ekipy oznacza, że miały cenę, nieprawdaż?

Caly czas mowie ze nie chodzi mi o to ze bronie sprzedawczyni czy hejtuje OPa.

A ja nie mówię,
  • Odpowiedz
@dlugi-gr skad takie informacje? Przeciez to niezgodne z prawem, watpie zeby Koral kładł całą firme ryzykując karami zeby sprzedawac jakies bzdurne lody ekipa


@Sloneczko ale przecież relacja łącząca Koral z hurtownią czy sklepem jest inna niż ta, która łączy sklep z konsumentem, bo przedsiębiorca konsumentem nie jest.
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: ale mnie jako kupującego gówno to interesuje, jak chce loda i jest on wystawiony na półce i ma cenę to choćby srali to muszą mi sprzedać ten towar po tej cenie która jest podana przy towarze

identyczna jest sytuacja gdy cena jest niezmieniona np. w biedronce a przy kasie pokazuje wiekszą cene, to muszą towar sprzedać po tej cenie która jest na półce przy towarze

oczywiście inna systuacja jest
  • Odpowiedz
wejście 30 milionowym budżetem promocyjnym w strefę informacyjną dzieciaków żeby im #!$%@?ć miliard godzin życia to jest kradzież na skalę elektrowni wodnej.


@rentiever: Aha, czyli jakby dzieciaki nie oglądały Friza to budowałyby w tym czasie elektrownie wodne tak?
  • Odpowiedz
@ligghead: weź typie kup dziecku porządne lody, a nie jakieś gówno co bracia koral nasrali do dzbana na dodatek sponsorując patusów pokroju friza, ale spoko niech kupią sobie kolejny wóz z 400 KM to jak rozpieprzą ci córkę na pasach #!$%@?ąc 100 km/h w środku miasta to będzie spoko?
  • Odpowiedz
@ligghead: Twoja małoletnia kuzynka ogląda internetową patologię, w której jedna z osób jest niedoszłą prostytutką, a Ty jeszcze pomagasz jej wspierać te patostreamy?

Chodzi o przepisy. Jesli przepsy nie zostaly zlamane to OP jest wiekszym januszem niz pani w sklepie. (a przepis na jaki sie powolal kompletnie mi tu nie pasuje bo towar nie byl ukryty i sprzedawca nie odmowil sprzedazy-poprostu nie zostaly spelnione warunki do jego sprzedania.


@gorzki99
  • Odpowiedz