Wpis z mikrobloga

Za namową p0lek jednej z babskich grup na Facebooku dałam sobie zrobić gastroskopie "na żywca" tzn. bez uśpienia. Ludzie... Największy błąd mojego życia. Nigdy więcej. A przynajmniej nigdy więcej mnie tam bez narkozy nie zobaczą. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby pisać, że to nic takiego.. Chyba trzeba być Julką wprawioną weekendowym dławieniem się wielką knagą jakiegoś Mokebe. To dla takiej rura z gastroskopii to rzeczywiście pryszcz. Ale dla normalnych ludzi przecież to straszne jest. Nie możesz normalnie przełykać, dławisz się, płaczesz i masz odruch wymiotny. Wrócę chyba na to forum i odpiszę tym wszystkim puszczalskim p0lkom, że może one to lubią, ale niektórzy nie lubią mieć wypychanych w gardło długich i grubych rzeczy.

A najlepsze jest to, że




#p0lka #bekazrozowychpaskow #gastroskopia #szpital #zalesie
  • 104
@Olivederia: Miałam to samo, Mirabelko :(
Żeby powstrzymać ból to gryzłam się w palca, za dużo to nie dawało, ale ślad zębów mi nie schodził przez większość czasu.
Pielęgniarka się pytała czy wytrzymam jeszcze trochę, odpowiedziałam, że jak potrwa mniej niż 5 sekund to jakoś wytrzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc przerwali/
Potem przeczytałam, że dopiero 1/4 mi zbadali. Na bank bym tyle nie dała rady.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@churros8: miałam niedawno gastroskopie z pobraniem wycinka. Pobierali chyba z 4. Jest bardzo nieprzyjemnie, ale najgorsze było po gastroskopii. Przez około 10 dni bolał mnie wpust do żołądka rano i wieczorem. Na tyle to było nieprzyjemne że odechciewało się cokolwiek zjeść.
@churros8: Miałem gastroskopie jakoś parę miechów temu, sporo chyba zależy od samego lekarza, mnie uspokajała przed badaniem, potem psik w gardło, rura w ryj i jakieś 2-3 min badania, chociaż samego badania jakoś strasznie nie wspominam, fakt nie przyjemne, ale gorsze jest wiercenie zęba na żywca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@churros8: Ja #!$%@?ę, gastroskopię się robi ze wskazań- żeby potwierdzić albo wykluczyć chorobę a nie bo Julka na forum cię namówiła. Są to trochę ważniejsze rzeczy niż parę minut odruchu wymiotnego. Robi się gastro regularnie bez znieczulenia bo przytłaczająca większość osób toleruje ją wystarczająco.