Wpis z mikrobloga

Za namową p0lek jednej z babskich grup na Facebooku dałam sobie zrobić gastroskopie "na żywca" tzn. bez uśpienia. Ludzie... Największy błąd mojego życia. Nigdy więcej. A przynajmniej nigdy więcej mnie tam bez narkozy nie zobaczą. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby pisać, że to nic takiego.. Chyba trzeba być Julką wprawioną weekendowym dławieniem się wielką knagą jakiegoś Mokebe. To dla takiej rura z gastroskopii to rzeczywiście pryszcz. Ale dla normalnych ludzi przecież to straszne jest. Nie możesz normalnie przełykać, dławisz się, płaczesz i masz odruch wymiotny. Wrócę chyba na to forum i odpiszę tym wszystkim puszczalskim p0lkom, że może one to lubią, ale niektórzy nie lubią mieć wypychanych w gardło długich i grubych rzeczy.

A najlepsze jest to, że




#p0lka #bekazrozowychpaskow #gastroskopia #szpital #zalesie
  • 104
  • Odpowiedz
Nie strasz ()


@Onkosfera: Nie straszę. Mówię jak jest. Mój tata narzekał na dwie rzeczy: że trzeba nie jeść przez dłuższy czas, ale to niezależnie od tego czy pod narkozą czy nie oraz, że brzuch się rozszerza od środka. Nie ma bólu, ale że to napieranie jest mało przyjemne. Żeby było jasne - rozszerza się, bo oni wtłaczają powietrze do środka. Dzięki temu jelito się rozciąga odsłaniając
  • Odpowiedz
@churros8 wiem co czujesz. Mnie sparaliżowało, cały się skulilem w pozycji embrionalnej na łóżku i zesztywniałem a lekarz z pielęgniarka zaczęli mną potrząsać i się śmiali i mówili
-panie doktorze zobaczy pan jaki sztywny XD (rzuca mną i dźga jak #!$%@? gówno kijem) XD
-panie Mirku proszę się wyluzować, chociaż sztywnym też robimy IKSXEDE
  • Odpowiedz
@churros8 Miałem robiona gastroskopię też na żywca, mówili mi, ze to tylko chwilowy dyskomfort. Jak mi wepchnął węża do brzucha i zaczął tam jeździć w jelitach potem to takiego bólu dawno nie czulem, a podczas wpychania węża do gardła myślałem, że się porzygam i zadlawie tym XDD
  • Odpowiedz
@churros8: Lol, nie #!$%@? pal i nie sądziłem ze gastroskopie można mieć w ogóle pod uśpieniem. Jest to nieprzyjemne i trochę mną trzachalo, ale też bez przesady, są o wiele gorsze rzeczy. Wolałbym to 100x od leczenia kanałowego (nawet pod znieczuleniem) np
  • Odpowiedz
Nie ma bólu, ale że to napieranie jest mało przyjemne.


@push3k-pro: Śmiem się nie zgodzić.Oczywiście każdy odczuwa inaczej, ale ja po niedokończonym badaniu kolonoskopii dostałam skierowanie do szpitala by zrobili mi to tylko w narkozie.
  • Odpowiedz
Śmiem się nie zgodzić.Oczywiście każdy odczuwa inaczej, ale ja po niedokończonym badaniu kolonoskopii dostałam skierowanie do szpitala by zrobili mi to tylko w narkozie.


@tarushiba: Widać bywa różnie. Ważne, żeby ekhm drążyć temat ekhm do końca. Rak jelita to jeden z najczęstszych.
  • Odpowiedz
@churros8 Miałem kolonoskopię i gastroskopię bez narkozy i żadnych innych znieczuleń. Kolonoskopia jeszcze jako tako bo leżysz i masz wszystko w dupie. Z gastroskopią było trochę gorzej, najgorszy był początek i koniec badania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@churros8: Miałem jakiś czas temu robioną gastroskopię i wcale nie było tak źle. Najgorszy moment to jest pierwszy etap jak trzeba im pomóc przepchnąć kamerę przez gardło poprzez przełykanie, a potem to już jest luzik. Są dużo gorsze zabiegi, chociażby leczenie zębów bez znieczulenia jest dużo bardziej nieprzyjemne, a nawet ze znieczuleniem fajnie nie jest. Za dużo sobie nawbijalaś akcji do głowy i spanikowałaś najwidoczniej. Na drugi raz nie myśl o
  • Odpowiedz
@churros8: Miałem bez narkozy (tylko lidokainka do gardła) i faktycznie odruch wymiotny, trochę łez ale nie było tak źle. Nawet pani pielęgniarka mi ekran przekręciła, żebym mógł sobie popatrzeć. Najgorsze jak widziałem kątem oka że skóra mi się unosi wypychana przez sondę xD
  • Odpowiedz