Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, nie róbcie dzieci jeżeli nie będzie was stać na zapewnienie mu podstawowych potrzeb do których należą:
- oddzielny pokój
- własny komputer
- ubrania przez które nie będzie wyśmiewany przez rówieśników
- smartfon
- płatne zajęcia pozalekcyjne umożliwiające mu rozwój
- kurs na prawo jazdy
- nie starszy niż 5 letni samochód segmentu B lub C na osiemnastkę
- utrzymywanie go w czasie studiów
- 50% wkładu własnego do co najmniej 70m2 mieszkania w mieście wojewódzkim

Jeżeli nie stać was na powyższe minimum to proszę was odpuścicie płodzenie potomka i nie skazujcie kolejnego istnienia na tyranie jak robak od 16 roku życia a następnie zadłużanie się i nabijanie kabzy bankom przez 30 lat.

#demografia #takaprawda #bekazpisu #rodzina #dzieci #rodzice #bieda
  • 126
- kurs na prawo jazdy


@marcinpodlas8: to jedyne co zapewnili mi rodzice z całej Twojej listy i wiesz co to znaczy?!


Sam ogarnąłem studia, pracę, zlecenia, kompa, telefon, kupiłem mieszkanie. Większość rodziców materialnie zapewni swoim dzieciom wszystko co tylko będą mogli, chociaż moim zdaniem dużo ważniejsze jest wsparcie, wpojenie podstawowych wartości, nauczenia odpowiedzialności za własne decyzje.
Mamy w Polsce wiele patologii które traktowane są jako dobre wychowanie, to fakt, ale prawda
Co w tym pokrętnego?


@RudyMusisz: To że jeżeli ktoś sprowadza na ten świat istotę to jest jej winien wsparcie przez cały czas. Takie jest moje zdanie. Sprecyzuję nie mówię o utrzymywaniu kogoś całe życie tylko o udzielaniu wsparcia bo zaraz się nosacze rzucą że "na garnuszku u mamusi". Niestety obecny świat wygląda tak, że bez wsparcia rodziców młody człowiek nie jest w stanie wystartować w dorosłe życie. I nie piszcie, że
Pamiętajcie, nie róbcie dzieci jeżeli nie będzie was stać na zapewnienie mu podstawowych potrzeb do których należą:


@marcinpodlas8: Dziecko ma to wszystko mieć zapewnione od razu, czy można odkładać w czasie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)