Wpis z mikrobloga

@secondreality: bo cały ten temat zaczął się od opa, który narzeka, że mieszka z matką która mu lata w galotach po domu a nie ma perspektyw na nic lepszego bo mieszka właśnie na zadupiu.

Jasne, że jak masz normalną rodzinę i możliwości to można chwile posiedzieć, ale i tak uważam, że siedzenie dłużej niż do licencjatu u rodziców to dramat i nieporadność życiowa.
@secondreality hipotetycznie jakbym miał na tyle bogatych rodziców by udostępnili mi taką część domu by całkowicie nieskrępowany mógłbym wchodzić/wychodzić i ogólnie żyć to oczywiście mieszkałbym z nimi. W tym wątku jednak chodzi o typowo polskie warunki gdzie cala rodzina ma ze sobą nieustanny kontakt i nawet strój jest powodem sporów wśród członków takiej wspolnoty. Jeśli są warunki to jak najbardziej można żyć całą rodziną w 1 domu/posiadłości czy gospodarstwie, ale to wymaga
@CiaoBobrze: Op ma jakieś problemy psychiczne, WIadomo kiedyś trzeba się wyprowadzić, ale też nie ma co się spinac i ulegać presji tłumu, bo z rodzicami się mieszka dłuzej niż sie planuje, a niech mieszka nikomu nic do tego
sam zaoszczedzilem sporo ci co tak mowili wynajmują pokoiki, ja mam swoje bez kredytu.
@Ziutek_Grabaz: gdzie jest napisane, że po ukończeniu 18. roku życia każdy ma mieszkać sam? Zresztą czytaj ze zrozumieniem, co pisze OP, bo zasugerowałeś mu wyprowadzkę, która nie wchodzi w grę i przede wszystkim nie patrz na każdego człowieka poprzez pryzmat własnych, wybiórczych doświadczeń. Kreujesz się na ogarniętego gościa, a jednym komentarzem pokazałeś brak zrozumienia.

@wez_idz_sobie: Sporo Włochów do 30. roku mieszka z rodzicami i nikt nie robi z tego wielkich
@secondreality: ja na pierwszy miesiąc wynajmu zarobiłem w liceum, wyprowadziłem się i odciąłem od toksycznej matki zaraz po maturze. Sfinansowałem sobie przeprowadzkę, pokój i studia w 100% z własnej kieszeni. Teraz po latach mam własną firmę, mieszkanie etc. Dlatego mnie #!$%@?ł twój wcześniejszy komentarz, że w bolzce jest niemożliwe wyprowadzenie się z domu chyba, że jest się bananem ¯\_(ツ)_/¯
@Linuksiarz1 nigdzie nie jest tak napisane, ale on ma 25. Wyprowadzka nie wchodzi w gre bo co? Bo bedzie trudna i ciężka do zorganizowania? A dlaczego miałaby być łatwa? Nic w życiu lekko nie dają, chyba że jesteś bananem. Chodzi wyłącznie o iskre by spróbować, a nie się poddać otoczeniu czy sytuacji w której się wylądowało jak op.
Do wszystkiego doszedłem własną pracą i umiejętnościami.


@Ziutek_Grabaz Nie wiem czym jest dla Ciebie wszystko, ale masz braki w wykształceniu, brak nieruchomości. Pieniądze to nie wszystko ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kiszczak tak, nie mam dyplomu, a certyfikaty i poswiadczenia. Mam nieruchomości, nie mam mieszkania na własność. Oczywiście że pieniądze to nie wszystko, ale mając pieniądze możesz mieć więcej niż jak ich nie masz
@Ziutek_Grabaz xDD są dwa rodzaje ludzi którzy muszą żyć samodzielnie w wieku 18 lat

1. Przygłup po zawodówce jak go rodzice wyrzucili z domu

2. Bananowy Oskarek który myśli że żyje samodzielnie bo rodzice kupili mu mieszkanie i dają kieszonkowe

Większość ludzi to może zacząć myśleć o samodzielnym życiu jak skończy licencjat/magisterkę i jest w stanie dostać pracę z której może się utrzymać. Nawet jak na studiach sobie dorabiasz to masz co