Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wonix09: a myjesz noże i deskę po niemytym mięsie? To przecież też roznosi bakterie.
Ja myję, przy czym w wypadku drobiu uważam, by nie było w okolicy innych rzeczy plus potem blaty przecieram najpierw samym płynem do mycia naczyń a dopiero potem gąbką i ściereczką na czysto.
Znając życie to te mięso nieraz leżało na podłodze, na jakimś gównie, było na niego nasmarkane itp.
@YEPs Ogólnie to im dłużej nie przygotowuję mięsa tym bardziej zauważam ile to było roboty z tym żeby wszystko na pewni było ok. Jakość, bakterie, pasożyty, odpowiedni stopień wysmażenia, wycinanie jakichś żyłek itp.
Praca z samymi warzywami w kuchni jest duuużo przyjemniejsza niż z mięsem. Jedyny problem jest taki że nieprzetworzone dużo szybciej się psują niż mięso.
@YEPs: łooo panie. Na razie 218 osób nie myje mięsa. Ludzie, mięso w ubojni przechodzi przez kilkanaście rąk, stołów, pojemników i naczyń. Nie dość, to narzędzi się nie myje po każdym zwierzęciu. Pracowałem w ubojni i nigdy ale to nigdy bym nie zjadł mięsa które nie zostało wcześniej umyte.


@YEPs: Jedna z pierwszych rzeczy jaka ucza na kursach z higieny zywnosci - nigdy nie myj kurczaka.
BTW, dobrze ze nigdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lubie_Budyn: w fabryce masz HACCP, i sprawdzany stan sanitarny otocznia, ciąg chłodniczy, paczkowanie. W przeciwieństwie do mięcha kupionego na bazarku i mielonego w tej same maszynce co przed chwilą inny rodzaj miesa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@YEPs:
Myje ale nie pod bieżącą wodą tylko nalewam trochę do garnka, później daje tam mięso i mieszam, a następnie delikatnie odlewam wodę.
Mięso następnie odsączam na desce albo recznikiem papierowym. Deskę i garnek przelewam gorąca wodą np. z gotowania ryżu, a następnie jeszcze dla równości myje normalnie płynem do naczyń. Nigdy zatrucia pokarmowego po kuraku nie miałem.
@korin_: nie myj sie bo może baterie rozniesie. Zaraz w rzeźni po producji piersi wredu sa idealnie czyste i porzez hurtownie, sklep i Twoja wlasna dostawe do domu nadal sa idealne czyste. Te nieraz 2 doby nie maja wplywu. Nie myj, piersi czy siura. Siura napewno nie, w koncu bakterie moga przejść na członka Twojej rodziny... ehh
@dmasterpl: xD no nie myje się sama wodą. Używam do tego mydła - poza tym głównym powodem nie mycia mięsa jest to, że zostanie poddane zaraz obróbce cieplnej a ja nie.
W ogóle co to za argumenty porównujące mycie mięsa do człowieka. Może jeszcze do samochodu - będzie smiwzzniej.

@MicroPepe: myje, z tym że nie sama wodą tylko z mydłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie poddaje
@korin_: zimna woda powinieneś umyc i juz. Text ze sie roznosi to text do każdego mycia, nawet auta czy siura ;) uwazam ze wszystko powinnyśmy czyscic jesli można zrobic to lepiej niz bylo przed myciem. Ze obrobka, a jelsi ktos kichnal nad mięsem, expedient albo Twoja mama i wiesz o tym to nie myjesz bo temperatura zabije zarazki?
Zasady higieny i zdrowia mówią, że standardowo mięsa się nie myje.


@korin_: mówisz, że cały ten śmierdzący śluz który jest na mięsie (mieszanina środków czystości, wody, soku z mięsa i #!$%@? wie czego jeszcze co się przykleiło po drodze z ubojni) po prostu później smacznie zjadasz?