Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Green81: trochę się czepiam - ale co to znaczy pseudorasa? Każda rasa u psa/kota została sztucznie stworzona przez człowieka - kwestia tylko czy i ile związków kynologicznych czy tak kociologicznych je uzna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Wiosen: nie, chodzi mi o coś zupełnie innego. "Hodowcy" mieszają zwierzaki dwóch ras (szczególnie czesto dotyczy to psów w USA), taki miks, nazywają na przykład huskador i sprzedają wpychając ludziom bzdurę, że to nowa rasa. Tylko wiesz gdzie jest haczyk? Że słodko i pięknie wygląda tylko pierwsze pokolenie, bo jak nawet znowu połączysz dwóch przedstawicieli tego biednego huskadora, to masz zupełnie inne zwierzę. Dlaczego? Bo to tylko zwykły mieszaniec i nie
@Green81: ej zaraz, czyli to hybryda? Hybrydy są zwykle niepłodne i pojawiają się u nich dziwne choroby. To w sumie nie rasa a nowy gatunek.

Ponoć jak połączysz człowieka i małpe to wychodzi wykopek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@K-S-: no trochę się rozpędziłeś, bo kundel nadal jest płodny, a mieszanie psów różnych ras jest jak najbardziej możliwe (no chyba, że postanowisz połączyć sukę chihuahua i na przykład psa owczarka niemieckiego, to raczej chleba z tej mąki nie będzie). Problem w tym wypadku stanowi utrzymanie w kolejnych pokoleniach powtarzających się cech - przez 5 pokoleń rasowy Husky będzie wyglądał tak samo, a w przypadku haskadora, każde pokolenie będzie się od
@Green81: zaraz zaraz, to co na obrazku wygląda mi na koto psa czyli hybryde.

Jeżeli to są dwie rasy psa albo kota to spoko, zupełnie inna rozmowa. To co opisujesz pasuje również do koni na jakich jeździli polscy husarze. Tzn. to była rasa uzyskana z kilku innych ras i te konie dawały inne potomstwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@K-S-: mogę Cię zapewnić, że to 100% kot (ewentualnie trochę podrasowany w Photoshopie). Maine coony potrafią być większe od niejednego psa, a ich ogony są niesamowite. (ʘʘ)
Btw wydaje mi się, że kot ze zdjęcia OPa jest po prostu po wizycie u groomera i ma podciętą sierść, dlatego tak wygląda
Green81 - @K-S-: mogę Cię zapewnić, że to 100% kot (ewentualnie trochę podrasowany w ...

źródło: comment_1623929858PvY9Rm1dnSdx5jBNiY6Lx2.jpg

Pobierz