Wpis z mikrobloga

to co proponujesz to #!$%@?ństwo i robienie w ch**** ludzi którzy pomagają i doradzają - a jest to ich praca i z tego żyja. Nie popieram takiego zachowania.

@kromkamistrz wybacz ale czy pośrednicy informują wprost o ile więcej zapłaci za kredyt kredytobiorca jeżeli skorzysta z ich usług zamiast zrobienia tego samemu? Po tym wątku widać jak ludzie nie rozumieją jak to działa czyli ta informacja jest zafałszowana. Odpowiedz sobie sam. Czy gdyby
@miekki_am: Ja znalazłem sobie kredyt sam. Chociaż poświeciłem swój czas znałem oferty także z mniejszych banków z którymi większość pośredników nie współpracuje. Nieskromnie powiem, że warunki mam lepsze niż średnia na rynku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Do pośrednia idźcie po oferty ale nie pozwólcie ich złożyć w waszym imieniu. To zróbcie sami, zaoszczędzicie kasy trochę


@miekki_am: czyli typek ma ci pomóc, a ostatecznie nic nie zarobi za swoją pracę, tak?
@ksiak: po 1 - jest jawna informacja jaka prowizje otrzymuje posrednik, po 2 - z mojej perspektywy i mojej wiedzy nie jest oferta drozsza - jest ta sama jak w banku. To ze Ty tak trafiles - trzeba by przesledzic dlaczego tak bylo, czy to marny posrednik, czy akurat zmienily sie warunki cenowe (co dzieje sie co miesiac). Ale nie nalezy oceniac calej branzy przez ten pryzmat.
Tak, oferty przedstawione przez pośrednika w moim przypadku były identyczne jak w innych bankach.

@Ciekawostki_Finansowe jak to sprawdziłeś? Poszedłeś potem do każdego banku po ofertę i tylko porównałeś? czy po wybraniu ostatecznej byłeś jeszcze w tym banku sam i próbowałeś negocjować?
Czy przyjąłeś oczywistość pośrednika?
@KromkaMistrz warunki takie, że w formularzu w banku Pani z obsługi zaznacza magiczny kwadracik który sprawia, że zmieniają się parametry kredytowe. Ktoś musi za zapłacić i jest to oczywiście klient.

jest jawna informacja jaka prowizje otrzymuje posrednik,

Daj proszę przykład gdzie jest ta informacja.
czyli typek ma ci pomóc, a ostatecznie nic nie zarobi za swoją pracę, tak?

@wutkabxl czyli jak wchodzisz do sklepu i doradca Cię obsługuje a Ty nie kupisz u niego tylko zamówisz z neta bo jest 10% to już w porządku jest?
Daj proszę przykład gdzie jest ta informacja.


@ksiak: nie robie kredytów hipotecznych, ale jest to na karcie informacyjnej produktu - na 1 czy 2 stronie, rubryka z prowizja dla pośrednika. Wynika to wprost z ustawy o kredytcie hipotecznym - wiec jest to obowiazkowe. Zreszta inni Ci juz napisali, ze wiedza jaka byla prowizja
@ksiak: Art. 17. 1. Pośrednik kredytu hipotecznego oraz agent, przed rozpoczęciem świadczenia usług w zakresie pośrednictwa kredytu hipotecznego, są obowiązani przekazać konsumentowi, na trwałym nośniku, następujące informacje:

6) o prowizji oraz innych wynagrodzeniach w formie pieniężnej lub innej uzgodnionej formie korzyści finansowej,
a także ich wysokości, o ile jest znana, przekazywanych przez kredytodawcę lub inne podmioty pośrednikowi kredytu
hipotecznego lub agentowi, w tym wynagrodzeniach związanych z zawarciem z konsumentem umowy o
owszem tylko z ich wpisów nie wynika korelacja pomiędzy ich wyższym kredytem a prowizją pośrednika.


@ksiak: może właśnie dlatego że... jej nie ma. Nie chcę Cie na siłe przekonywać, bo nie o to chodzi. Lece pracowac, miłego dnia miras
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksiak: po pierwsze, co innego jest iść do specjalisty z premedytacją by jedynie wykorzystać jego wiedzę.
W sklepach ci doradcy, są nimi tylko z nazwy. Za każdym razem przed pójściem do sklepu czytałem i informowałem się na temat danego produktu à po przyjściu do sklepu, debil za każdym razem wciskał jakiś chłam który mu nie schodził i trzeba było wcisnąć byle komu dla większej premii. Od tej pory nawet większe produkty
@KromkaMistrz: powtórzę, to co muszą a to co ludzie rozumieją.
Prosty przykład, powiedz ludziom, że w usługę jest wliczona prowizja np 3%, a w drugiej opcji daj tańsza usługę ale im powiedz, że muszą zapłacić prowizję w danej kwocie.
Jak myślisz, co wybiorą?

może właśnie dlatego że... jej nie ma. Nie chcę Cie na siłe przekonywać, bo nie o to chodzi. Lece pracowac, miłego dnia miras


@KromkaMistrz: oczywiście, że jej
@Ciekawostki_Finansowe: w przypadku pośrednika dostaje ofertę, która najkorzystniej wypada pośrednikowi pod względem prowizji. Przerabiałem to i nigdy nie dostałem najkorzystniejszej na rynku, a gdy wypomniałem że robi mnie w bambuko to trzymałem odpowiedź czy podważam jego kompetencje i jak sie nie podoba to po co przychodziłem xD
@miekki_am: Oczywiście, że lepiej samemu, ale zajmie Ci to więcej czasu. Pamiętaj, że idąc samemu do banku, masz jeszcze możliwość negocjacji, w przypadku gdy zajmuje się tym pośrednik, bank nigdy nie będzie tak elastyczny.

Przerabiałem to na dwóch kredytach (w Santander i w Pekao). W obu bankach udało mi się wynegocjować lepsze warunki, gdzie pośrednik powtarzał wielokrotnie, że nie ma szans na nic korzystniejszego.

Zaletą załatwiania kredytu przez pośrednika jest o
@miekki_am: bierz doradcę, wyślę ci porównanie wielu ofert, ogarnie za ciebie formalności których jest dużo. nic cię to nie będzie kosztowało, bo prowizje wypłaca mu bank, i choćbyś bez pośrednika poszedł prosto do banku, dostaniesz taka sama ofertę co z pośrednikiem. wejdź sobie do rankingu kredytów hipotecznych Marcina Iwucia i tam masz formularz zgłoszeniowy.

z protipow

- bierz kredyt na 35 lat, nawet jeśli bierzesz mała kwotę i wydaje ci się,