Wpis z mikrobloga

Planuję zakup mieszkania i jestem kompletnie zielony w kwestii kredytu hipotecznego. Proszę, podpowiedźcie, czy lepiej korzystać z usług pośrednika czy lepiej podejść do banku bezpośrednio i zobaczyć, jaką ma ofertę?
Będę wdzięczny za jakieś protipy, na które trzeba zwrócić uwagę.
Z góry dziękuję.
#banki #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #dom i dla zasięgu #budujzwykopem
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bierz doradcę, wyślę ci porównanie wielu ofert, ogarnie za ciebie formalności których jest dużo. nic cię to nie będzie kosztowało, bo prowizje wypłaca mu bank, i choćbyś bez pośrednika poszedł prosto do banku, dostaniesz taka sama ofertę co z pośrednikiem


@powodzenia: bzdura, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Powyżej już kilka osób obaliło ten mit. Załatwienie kredytu samemu może dać lepsze warunki niż da doradca.
  • Odpowiedz
@ksiak: ale obalili podając konkretne przykłady? bo ja porównywałem ofertę jaka dostałem osobiście od PKO vs to co w zestawieniu od pośrednika i było dokładnie to samo
@caribbean: z własnego doswiadczenia, bo sam byłem zainteresowany. po prostu przerobiłem chyba każdy możliwy kalkulator w internecie, a jak jakiegoś nie było to robiłem w excelu własny i jak dochodziłem do jakichś wniosków, to pytałem pośrednika i tutaj na mirko o
  • Odpowiedz
@ksiak: wzialem tylko ofertę, nie wpadłbym na to, żeby z bankiem negocjować, to lekcja na dziś. tam gdzie wziąłem i tak pewnie nic bym nie ugrał, bo jakiś tydzień po złożeniu wniosku podnieśli marzę z 2 na 2.2%
  • Odpowiedz
@ksiak: ile można z tym bankiem wynegocjować? coś czuję, że i tak niedużo. mając na uwadze formalności, s których pomaga pośrednik, i tak bym się najpewniej na niego zdecydował
  • Odpowiedz
wzialem tylko ofertę, nie wpadłbym na to, żeby z bankiem negocjować, to lekcja na dziś. tam gdzie wziąłem i tak pewnie nic bym nie ugrał, bo jakiś tydzień po złożeniu wniosku podnieśli marzę z 2 na 2.2%


@powodzenia: błędne założenie.

ile można z tym bankiem wynegocjować? coś czuję, że i tak niedużo. mając na uwadze formalności, s których pomaga pośrednik, i tak bym się najpewniej na niego zdecydował


@powodzenia
  • Odpowiedz