Wpis z mikrobloga

Czyli w sumie też klasyka. Porównuj andki za 700zl do IP za 2k+ idziw się ze gorzej działają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@carving85: XD To ja mam porównanie z przeróżnymi flagowcami, wręcz nawet używałem kilkudziesięciu w pracy. Po kradzieży ajfona 7 plus postanowiłem dać znowu szansę Androidowi po 2 latach przerwy i kupiłem wtedy schodzącego ze sceny Galaxy S10e (bo niedługo była premiera s20). Żałuję, że
  • Odpowiedz
@XpedobearX: To jest fakt tylko często trochę na własne życzenie?
W sensie ip nas pozbawia instalowania wielu bezsensownych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
które na andku są i człowiek instaluje żeby sprawdzić jak sobie to działa.

I w ten sposób zamienia apkę do SMSów na jakieś badziewie ze sklepu play, tak samo galerię, alarm, zegarek, apkę do tapet na jakieś animowanie badziewie.

I często przez to
  • Odpowiedz
@carving85: No ja nie używałem nigdy zamienników tych podstawowych appek, bo były po prostu spoko, a mam złe doświadczenia z tymi cudami z Google Play, podobnie jak z launcherami (stare doświadczenia z Androidów 1.X-2.X, gdy to cokolwiek dawało boosta tym bieda telefonom :D). Jedynie ostatnio wymieniłem klawiaturę Samsunga na Google, bo ma wprowadzanie głosowe po polsku i wygodnie odpowiada się na messengerze prowadząc samochod czy na spacerze z psem.
  • Odpowiedz
@Ranger:

wsparcie może i jest, ale niech ktoś opisze jak to działa... Bo pewnie się okaże, że muli jak Android po aktualizacji systemu na komórce, która ma 5 lat...


Na 6s i SE 1 gen, normalnie działa, na niektóre apki trzeba poczekać ze 2 sekundy żeby się włączyły, za ro wszystkie systemowe działają bardzo szybko. Taki IP SE 2016 wychodził z iOS 8 lub iOS 9. Aktualnie mam wgrany najnowszy iOS 14.X ( ͡°
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: nawet jak coś się spierdzieli po aktualizacji na iPhone to wszystko jest synchronizowane. Mam w szafie starego 5S na którym to siedziałem jeszcze w 2019 (sic) przed zmiana na XR. Do tego jak się już przyzwyczaić do pewnych rzeczy z segmentu „premium” to ciezko wrócić do budżetówki, np IPS w XR czy nawet 5S jest kilka klas wyżej niż IPS w A2 lite.
  • Odpowiedz
@radziuxd: nawet jeżeli traktować jako wsparcie tylko i wyłącznie nowe pełne numerki wersji systemu to i tak przeczy to tezie, że androidy mają tylko rok wsparcia o której ktoś tam wyżej napisał i do tego się odnosiłem.

A ten Galaxy j2 to o którego dokładnie chodzi, bo z tego co widzę to pod tą nazwą wychodziły w różnych latach różne telefony, a ten który miał premierę w 2016 roku tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylem_zielonko: chodziło o J2 (2018). Nie wiem jak to jest z budżetowymi modelami innych producentów, ale taki Galaxy A3 (2016) wyszedł również z Lollipopem, a dostał Kitkata i Nougata, także też dwa lata.
  • Odpowiedz
@DESiGNER86: Nigdy nie odejdę od androida.
Ma wiele funkcji, których nie ma żaden smartfon od Apple.
Kupuje nowego smartfona zawsze co 2 lata, więc po co mi dłuższa aktualizacja?
  • Odpowiedz
@radziuxd: no czyli tak jak mówiłem - mimo, że to telefony, które ledwo łapią się na początek średniej półki i kosztują mniej niż połowę tego co najtańszy iPhone to jednak mają dość długie wsparcie co przeczy temu co często czytam pod takimi wpisami, że Apple takie super bo daje aktualizacje nawet na stary sprzęt, a android jest tylko przez rok wspierany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A
  • Odpowiedz
jeśli chciałbym używać youtube bez reklam na iPadzie to musiałbym reinstalować aplikacje co 7 dni przez sideload? Dobrze rozumiem? Na andku to kwestia jednej aplikacji i działa, na iPadzie używam przez safari z blokowaniem reklam, ale działa to średnio. Słabo mi się widzi podpinanie sprzętu co 7 dni do kompa i instalowanie appki ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@ZmutowanaFrytkownica: Temat rzeka szczerze powiedziawszy. Reinstall apki w sumie
  • Odpowiedz