Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kryptomanix: mnie dupa nie piecze, bardzo się cieszę, że tak to wygląda, bo to znaczy, że można wspierać telefony latami i bardziej powinna pięć dupa producentów androidowych smartfonów. Chociaż chciałbym zaznaczyć, że Samsung wspiera mid- oraz hi-endowe telefony już 3 lata, nie 2.

chyba w 2017 roku kupiłem Sony Xperia Xa, która miała premierę w 2016 roku i była na androidzie 5. Najpierw miała aktualizacje do androida 6, a potem w
nie, to są dwa lata wsparcia - dwie duże aktualizacje. Nie ma znaczenia kiedy telefon dostał Androida 7, zwłaszcza, że w 2019 to już miał premierę Android 10. xD


@radziuxd: nie do końca, bo pomiędzy wersjami androida były jakieś tam większe "patche" systemu, więc od 2016 do 2019 ciągle się coś działo w zakresie aktualizacji.

I co z tego, że była 10 jak pewnie tylko w najnowszych flagowcach, których cena była
6 lat wsparcia dla iPhone 6S. I takie wsparcie sprzętowe to ja szanuje


@Igbt: wsparcie może i jest, ale niech ktoś opisze jak to działa... Bo pewnie się okaże, że muli jak Android po aktualizacji systemu na komórce, która ma 5 lat...
@kryptomanix: Pod koniec 2015 roku kupowałem iPhona, miałem do wyboru 6 albo 6s. Przycebuliłem i wziąłem tańszą o kilkaset złotych 6.
I to był wielki błąd
6 już dawno straciła aktualizacje, dostała IOS 12 tylko, z koleji 6s ciągle jest aktualizowany :O To chyba kwestia RAM, 6s ma 2GB a nie 1GB jak 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylem_zielonko:
1. Okej 10 to przesada, bo wyszedł we wrześniu, ale za to już w pierwszym kwartale 2019 Samsung aktualizował flagowe S9 i S8 do Androida 9.0, a w drugim kwartale już nawet takie śmieci jak Galaxy J2 miały Pie. Tymczasem Sony daje Androida 7 w 2019 roku i nazywasz to "wsparciem". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Patche to są nawet co miesiąc. Dwie duże aktualizacje =
@Ranger: Mam iPhone 8 wiec dwa lata młodsza konstrukcja i poza okazjonalnym wywalaniem się aplikacji wykop/zakop to nie uświadczyłem jakichś kolosalnych problemów…. Raz może notyfikacje mi nie działały, ale zrobiłem restart telefonu i gitara
Jak myślę, żeby sobie xiaomi za 7 stówek kupić i zobaczyć jak działają współczesne tanie androidy


@Gawith_Apricot: ja tak zrobiłem (a raczej moja partnerka). Wiesz jak się skończyło? Telefon dostał bricka przy podbiciu wersji systemu. Co zabawne, kilka procent tego modelu poszło się… sam wiesz co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lodowka_z_piwnicy: jeśli chciałbym używać youtube bez reklam na iPadzie to musiałbym reinstalować aplikacje co 7 dni przez sideload? Dobrze rozumiem? Na andku to kwestia jednej aplikacji i działa, na iPadzie używam przez safari z blokowaniem reklam, ale działa to średnio. Słabo mi się widzi podpinanie sprzętu co 7 dni do kompa i instalowanie appki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kryptomanix: Sam mam Androida od Google i jest nie najgorzej.
Pixel 2 Xl z 2017 ostatnia aktualizacja wleciała w grudniu z Androidem 11. 12 niestety nie dostanę jak na Androida bardzo dobry wynik ale w tym względzie IOs lepszy. Pozostaje kwestia czy coś zmieni ta aktualizacja bo w Androidzie od 4.4 drastycznych zmian nie ma.
@sebar25: jak masz 10 modeli telefonow opartych od samego poczatku na wlasnej technologii to możesz miec wsparcie i 10 lat. Jak masz do ogarnięcia kilkadziesiat modeli czy kilkaset w roznym przedziale kwotowym to juz tak prosto nie jest. Wystarczy, ze google zmieni cos w androidzie i juz stare gowniane mediateki sie wysypuja, jak gruz z mieszkania cygana
@sebar25: jak kupujesz jakąś popularną markę jak Samsung, dla ludzi którzy sięgają po pierwszy model z brzegu to pewnie tak jest. Ja mam 3 rok telefon na Androidzie i oficjalne aktualizacje dalej wpadają. Śmiga zajebiście, bateria dobrze trzyma. Jak miałem czas na zabawę to brałem telefon pod rooty, teraz nie czuję potrzeby niczego customowego wgrywać. Pewnie zmienię go najwcześniej za 2 lata, tylko ze względu na postęp technologiczny aparatów (