Wpis z mikrobloga

Tak a propos czerwca który podobno jest jakimś tam miesiącem dumy XD, chciałbym przypomnieć kilka faktów związanych z biologią człowieka:

- istnieją TYLKO dwie płcie biologiczne,
- istnienie układu rozrodczego ma za zadanie umożliwienie wymiany materiału genetycznego i spłodzenie potomków,
- istnienie układów rozrodczych męskich i żeńskich jest ściśle związane z gospodarką hormonalną organizmu,
- hormony determinują popęd, wygląd i behawioryzm osobnika,

Jeśli więc celem biologicznym istnienia gatunku jest spłodzenie potomstwa, to do prawidłowego rozwoju gatunku muszą istnieć dwie wyraźnie różniące się od siebie płcie między którymi istnieje popęd seksualny a którego celem jest spłodzenie potomstwa.

W związku z powyższym, osobniki które nie przejawiają powyżej opisanej charakterystyki płciowości człowieka, znajdują się w pewnym spektrum dewiacji (3)

#takaprawda #konfederacja #4konserwy #neuropa #polityka (chociaż nie wiem po co, ale wiadomo, że z godnie z WYTYCZNYMI moderacja i tak wije mi ten tag ¯\_(ツ)_/¯ ) no i oczywiście ulubiony #revoltagainsthemodernworld
qluch - Tak a propos czerwca który podobno jest jakimś tam miesiącem dumy XD, chciałb...

źródło: comment_1623055785cOXXpteTFQ61y600DHzGMp.jpg

Pobierz
  • 266
manipulujesz


@qluch: niczego nie manipuluje, odnosze sie do tego, że kościół niby od zawsze był przeciwny niewolnictwu. Nie był, dopuszczał sytuacje w których uważał niewolnictwo za usprawiedliwione i dopuszczalne. Np. jak trzeba obsadzić papieskie galery.

I nie odbieram katolikom czy chrześcijanom tego, że przyczynili się do najpierw ograniczenia niewolnictwa czy potem do jego całkowitego zdelegalizowania. Odnoszę się tylko do bzdeta, że niby od zawsze byli przeciw, bo nie byli, był to
kościół przez pewien czas akceptował niewolnictwo pod pewnymi warunkami i w pewnych sytuacjach. To nie jest bycie od zawsze przeciwko niewolnictwu


@niedoszly_andrzej: tylko, że powiedzenie, że kościół był za niewolnictwem jest manipulacją

natomiast, jak słusznie zauważyłeś:

kościół przez pewien czas akceptował niewolnictwo pod pewnymi warunkami i w pewnych sytuacjach


@niedoszly_andrzej: to już jest pewna forma manipulacji. A dodatkowo jeszcze weźmy pod uwagę te okoliczności w których te bulle powstawały i
@niedoszly_andrzej: Podałeś dwa przykłady bulli papieskich odnoszących się do konkretnych sytuacji w historii między innymi krucjat. Papież to nie jest kościół papież to w czasach średniowiecznych głowa państwa i polityk.

Natomiast nie odpowiedziałeś mi wyżej jak wiara chrześcijańska i dogmat kościelny czyli kościół katolicki promowało niewolnictwo i dlaczego przy tej promocji ono znikało i jak to uzasadniali teologowie że niewolnictwo jest zgodne z prawem naturalnym.

Podaj mi jakiegoś doktora kościoła który
Podałeś dwa przykłady bulli papieskich odnoszących się do konkretnych sytuacji w historii między innymi krucjat.


@ArpeggiaVibration: i to wystarczy żeby pokazać, że pisanie, że kościół był od zawsze przeciwny niewolnictwu to nieprawda.

Papież to nie jest kościół papież to w czasach średniowiecznych głowa państwa i polityk.

co ci heretycy to ja nawet nie.

Natomiast nie odpowiedziałeś

bo nie o tym rozmawialiśmy, ja się odniosłem tylko i wyłącznie do tego bzdeta, że
nie tylko w biologii ale przede wszystkim w prawie naturalnym


@ArpeggiaVibration: Ale prawie naturalnym, czyli jakim?

Bo jeśli założymy, że wszystko pochodzi od Boga, to homoseksualiści jak najbardziej są stworzeniami boskimi i wchodzą w skład świata stworzonego przez Boga - w końcu na nim jesteśmy. Tak samo płcie kulturowe - wszyscy jesteśmy stworzeniami tego samego Boga (już nie będę wnikał, którego Ty właściwie masz na myśli, bo jest ich całkiem sporo).
To co piszesz to same manipulacje i półprawdy pod tezę


@ArpeggiaVibration: to ty manipulujesz bo próbujesz zmienić temat dyskusji, a rozmawiam z Tobą o tym czy kościół był od zawsze przeciwny niewolnictwu. I nie był, dopuszczał niewolnictwo pod pewnymi warunkami i w pewnych sytuacjach.

Podaj mi jakiegoś doktora kościoła który niewolnictwo promował to uderzę się w pierś

Może nie promował ale usprawiedliwiał - Tomasz z Akwinu:

A son, as such, belongs
@ArpeggiaVibration:

Nie - pisze o tym dlaczego prawo naturalne powstało


Nic takiego nie napisałeś. Arbitralnie wszedłeś w rolę Boga i określiłeś te prawa, gdy mówimy o świecie zastanym. To trochę obrzydliwe jak się nad tym głębiej zastanowimy.

Druga sprawa, dobro (świat) to koncept sokratejski, a nie stricte chrześcijański. Oczywiście możemy sobie przyjąć sokratejski świat idei i bawić się tutaj w pogaństwo, ale bądźmy poważni. To jest odsuwanie świata stworzonego przez Boga
Papież musi mówić Ex Cathedra i musi być to dogamtem by można było powiedzieć że kościół coś promuje


@ArpeggiaVibration: to teraz ty sobie wymyślasz jakieś kryteria promowania czegoś przez kościół a przecież nie o tym rozmawiamy. Romzawiamy o tym, że kościół przez długi czas dopuszczał niewolnictwo pod pewnymi warunkami, a nie tak jak Ty mówiłeś, że od zawsze był przeciw.

Zarzucasz mi nieuczciwość a sam jesteś nieuczciwy, bo zamiast powiedzieć "pomyliłem
@ArpeggiaVibration:

jak wyżej dlaczego zaprzestano handlu niewolnikami w Polsce po przyjęciu chrześcijaństwa? Kocioł niby to promował wg was i to w bullach papieskich?


Top kek. Pierwsze - w Polsce przed przyjęciem chrześcijaństwa nie było wiele handlu niewolnikami, główny szlak handlowy słowianami biegł przez wołgę czyli na wschód.
A drugie idź dokształć się z historii niewolnictwa. Handel zakazany był tylko na zasadzie chrześcijanin nie mógł sprzedać chrześcijanina. Analogicznie mieli inni że żyd
@qluch:

- istnieją TYLKO dwie płcie biologiczne,

Tylko co zrobić z hermafrodytami? Jak ktoś jest gotów biologicznie do obu płci to do której płci taką osobę zaliczyć? https://www.medme.pl/artykuly/hermafrodyta-czyli-obojnactwo-czym-sie-charakteryzuje,69947.html

- istnienie układu rozrodczego ma za zadanie umożliwienie wymiany materiału genetycznego i spłodzenie potomków,

I jaki to ma związek z pride month?

- istnienie układów rozrodczych męskich i żeńskich jest ściśle związane z gospodarką hormonalną organizmu,

- hormony determinują popęd, wygląd i behawioryzm