Wpis z mikrobloga

Panowie, ostatnio pytałem o kurtkę i fajnie mi pomogliście, Hiflow kupiony :) to teraz dopytam o pierwsze buty. Użytkowane będą na krótkie trasy maks 150 km na razie myślę, dojazdy do pracy, miasto. Maszyna GS500. Jeśli chodzi o budżet to znów nie mam nic określonego mogę dać 500 a jeśli warto to mogę dać 1k i więcej. Generalnie chce po prostu kupić coś w miarę uniwersalnego co nie będzie do wywalenia po 1 sezonie. Na razie na oku mam SMX-6 ale trochę przerażają mnie opinie o ich wentylacji no i nie wiem czy w tym przypadku nie płacimy 3/4 ceny za markę.

#motocykle #motomirko
  • 10
@dalnzkosmosu: mam SMX-5 i jestem bardzo zadowolony. Ciężko mi napisać coś więcej. Mogłyby mieć lepszą wentylację, ale to mogę napisać o prawie każdych butach motocyklowych. Ogólnie mam trzy pary Alpinestars i z każdej jestem zadowolony. Dodatkowo wszystkie trzymają rozmiar, więc to ułatwia zakup.
@dalnzkosmosu: już nie mogłem edytować. Jak szukasz czegoś z dobrą wentylacją to rzeczywiście może być problem. TCX robi buty w wersji "air" i wtedy jest całkiem nieźle. Alpinestars miało kiedyś serie "vented", ale teraz widzę mniej butów w takim wariancie od tego producenta.
@dalnzkosmosu
@Gigganter to ja chyba ten model miałem, tylko w poprzedniej wersji, 1/10, taki chłam, że podeszwy wielokrotnie się odklejały, skóra na zgięciach tak cieniutka, że się sama rozcinała, wyściółka ze środka się pruła, totalne nieprozumienie. Rekawice seca też 1/10 jakościowo, też się pruły, a dodatkowo rzepy błyskawicznie przestały trzymać (w butach dobrze trzymały), jedynie spodnie i kurka od seca są ok, pomijając lipne zamki w kurtce.
Lepiej chyba zagraniczne firmy brać