Wpis z mikrobloga

Przypadkowo odkryłem bardzo dziwną i niepokojącą przypadłość. Zauważyłem, że opisy pod zdjęciami wielu zarówno młodych jak i starszych osób z fb nie mają żadnego ładu. Wyglądają niczym przetłumaczone z chińskiego na polski w jakimś podłym translatorze, albo jak opisy kogoś, kto dopiero uczy się języka. Rozumiecie dlaczego się tak dzieje? w komentarzach mogę podrzucić więcej przykładów z innych profili. JA jesio nie ty Plusik.

##!$%@? #patologia #pytanie #jezykpolski #heheszki #patologiazewsi #patologiazmiasta
źródło: comment_16228166060YzsTHNPzu0bvbcdRCNOUw.jpg
  • 16
@Zales360: To nie zmartwienia tylko ciekawość. Jakby była to jedna osoba to jeszcze, ale im głębiej wchodzę w temat tym więcej widzę takich kwiatków. Sam nie jestem mistrzem języka i robię czasem błędy interpunkcyjne więc nie czepiałbym się małych błędów. Jednak to co tam się wyprawia przechodzi wszelkie pojęcie
@XkamiX: Właśnie też myślałem, że to boty ALE każdy profil ma mnóstwo zdjęć i komentarzy pod nimi, a także mają wszystkie informacje o miejscu zamieszkania itp. dlatego wyglądają na prawdziwe.
@piter91r: To są boty. Korzystają ze specjalnie przygotowanego słownika dzięki czemu dla maszyny ten język wygląda na Polski, przez co nie wzbudza żadnego zainteresowania filtrami antyspamowymi. Na tej samej zasadzie klepie się maszynowo strony internetowe dla google bota.
@piter91r: Nie jest zaawansowany :) język rządzi się pewnymi prawami - nawet, jeżeli słowa nie mają sensu, to ogólnie wyglądają jakby pisała je jakaś niedorozwinięta osoba. Czasem nawet te zdania układają się bardzo dobrze, ale to kwestia statystyki.
@piter91r: boty, pewnie właściciel kliknął w jakiś fejk artykuł typu "Zamach bombowy na stacji kolejowej w Pierdaszewie Dolnym, zobacz zdjęcia (+18)", oczywiście aby zobaczyć artykuł trzeba zalogowac się na fejsa, za pomocą keyloggera złodziej ma hasło tej osoby i cyk, może zalogowac się i zmienić je na własne a następnie takie przejęte konto wykorzystują w jakichś grupach typu "zarób 10000 zł w miesiąc" albo jakichś grupach sprzedażowych z fejkowymi ofertami