Wpis z mikrobloga

#rower #samochody #przepisydrogowe #torun

Wczoraj byłem świadkiem sprzątania po wypadku. Kierowca rozjechał prawidłowo jadącą rowerzystkę na przejeździe rowerowym ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na ulicy plama krwi o średnicy koło 70cm, plama jakieś 20-30 metrów od przejazdu. W samochodzie cała przednia szyba wgnieciona do auta.
Czemu kierowcy nagminnie przekraczają prędkość? Nie da się zrobić tak że jak kogoś raz złapią na przekraczaniu prędkości albo dopiero dostał prawko, to musi jeździć z rejestratorem prędkości? I od razu jak przekroczy prędkość to dostaję mandat?
Kobieta jechała tam gdzie zaznaczyłem zielonym a plamę krwi zaznaczyłem na czerwono, wypadek chyba przeżyła ale czy nie umrze w szpitalu to nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
i-marszi - #rower #samochody #przepisydrogowe #torun

Wczoraj byłem świadkiem sprzą...

źródło: comment_16225585619ZPwIGbHqSrZqacEeNDmoJ.jpg

Pobierz
  • 33
@i-marszi: ja byłem świadkiem jak kierowca sprzątnął gościa na hulajnodze na przejściu dla pieszych. Obaj mieli czerwone. Pierwsza pomoc wyglądała tak, że kierowca złapał się tylko za głowę. Akurat na miejscu była policja, więc też wkroczyli do akcji. Ze strony policjantki pierwsza pomoc wyglądała tak, że schowała apteczkę do radiowozu.

https://gazetawroclawska.pl/tragiczny-wypadek-na-legnickiej-nie-zyje-mezczyzna-jadacy-na-hulajnodze/ar/c1-14417063
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@i-marszi: kilka lat temu jak wracałem do domu, to widziałem jak policja sprzątała po wypadku. Plama krwi na asfalcie widoczna była przez chyba pół roku. No a co się stało? Ano rowerzysta jechał w kasku po ulicy, a i pani samochodem jechała z dozwoloną szybkością, ale jakoś zjechała z toru jazdy i wjechała w rowerzystę, rowerzysta przywalił głową w słupek A i trup na miejscu.
Dlatego wolę jazdę rowerem po chodniku
@i-marszi: w Polsce masz kult #!$%@?. Jeżdżę szybko ale bezpiecznie. Każdy #!$%@?, wyprzedza, stwarza zagrożenie, a i tak spotkasz się z takim debilem na światłach. A spróbuj jechać zgodnie z ograniczeniem prędkości to zaraz jakiś baran zajedzie ci drogę i będzie hamował przed tobą.
Inna sprawa ze cmentarze są pełne ludzi którzy mieli pierwszeństwo. To że babka je miała nie znaczy, że ma wjeżdżać tępo na przejazd
@i-marszi:

albo dopiero dostał prawko, to musi jeździć z rejestratorem prędkości?

A ktoś jak ma długo prawko to nie zapieprza?! Tylko świeżaki łamią prawo?
Od lat walcze z takim przeświadczeniem jednak w polsce panuje przeświadczenie: "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie", temu kto ma długo prawko nie można nic zarzucić.
A tak naprawdę młodzi jeżdżą bardziej przepisowo niż "starzy kierowcy", którzy prawko zdawali na maluchach bez infrastruktury. Kursy też są
A ktoś jak ma długo prawko to nie zapieprza?!


@rvva1:
Jak zapieprza i dostanie punkty albo mandat to też niech jeździ z rejestratorem! Ale jak młody kierowca się nauczy że nie wolno przekraczać prędkości to może mu już tak zostanie?

Tak, tez bym byl za tym zebys Ty dostawal mandaty


@wygryw_here:

Nie ma problemu, jak będę łamał przepisy z chęcią przyjmę mandat!