Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu po podłączeniu do sieci wifi pojawia mi się poniższy komunikat:

"Zabezpieczenia WPA nie są uznawane za wystarczające.
Jeśli to Twoja sieć Wi-Fi, skonfiguruj router tak, aby używał w niej zabezpieczeń WPA2/WPA3 Personal (AES)."

Jest to router z UPC. Co zrobić z tym faktem? Mogę sama to jakoś skonfigurować?

#upc #wifi #sieci #internet #informatyka #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
Niestety UPC daje lipne routery z przestarzałymi protokołami zabezpieczeń. Jak sprawdzałem w swoim konfigurację to nie ma opcji wyboru nowszego protokołu (np. WPA2/WPA3). Dodatkowo nie możesz sobie kupić własnego routera i korzystać z niego bo to wbrew regulaminowi. Na infolinii natomiast stwierdzą, że to nie jest żaden problem i co mi Pan gitarę zawraca
  • Odpowiedz
@ppauli: pewnie masz TKIP zamiast AES i tylko ten drugi jest uważany za bezpieczny, nie wiem jak bardzo UPC blokuje swoje routery, ale jeżeli nie masz dostępu do jakiejkolwiek konfiguracji to zostaje Ci dzwonienie do nich by Ci przestawili wifi z TKIP na AES.
  • Odpowiedz
Dodatkowo nie możesz sobie kupić własnego routera i korzystać z niego bo to wbrew regulaminowi.


@bbeniutek: Normalnie kupujesz swój router, podpinasz pod modem/router i z niego korzystasz. Nie ma żadnego zakazu.
  • Odpowiedz
@ppauli: powinni jeżeli ich sprzęt obsługuje AES, jeżeli nie to albo z tym żyjesz albo przestawiają Ci ich urządzenie w bridge i kupujesz swoje urządzenie nad którym masz pełną kontrolę
  • Odpowiedz
@MrAndy: Tak możesz zrobić, chodziło mi o możliwość bezpośredniego podpięcia internetu do mojego prywatnego routera. Tego nie możesz zrobić i musisz się gimnastykować z dwoma routerami
  • Odpowiedz
@ppauli: Najprościej jak do nich zadzwonisz żeby przestawili uwierzytelnianie tylko na WPA2 bo w tej chwili masz pewnie WPA/WPA2. Chociaż na upartego można to zrobić samemu.
  • Odpowiedz
@MrAndy: Dzwoniłam przed chwilą na infolinię. Konsultant coś tam poklikał i powiedział, że powinno być ok (z wyjątkiem urządzeń od Apple, bo tam może to powiadomienie w dalszym ciągu wyskakiwać). Problem w tym, że to powiadomienie wyskakuje nie tylko na urządzeniach od Apple. Zaproponował nowy router, choć twierdził, że ten obsługuje WPA2. W każdym razie problem nie został rozwiązany.
Nie wiem czy wymieniać router, czy spróbować jeszcze zrobić to samej -
  • Odpowiedz
Niestety UPC daje lipne routery z przestarzałymi protokołami zabezpieczeń. Jak sprawdzałem w swoim konfigurację to nie ma opcji wyboru nowszego protokołu (np. WPA2/WPA3).


@bbeniutek: Może i lipne routery ale obsługujące WPA2 TKIP/AES Wspomniany EVW3226 takowe ogarnia.

powinni jeżeli ich sprzęt obsługuje AES


@d1sconn3cted: Nie to że ich bronię (tzn to UPC) ale sprzęt obsługuje i można w nim konfigurować wszystko co się da. Niestety dużo się nie da, bo to
Skylake - > Niestety UPC daje lipne routery z przestarzałymi protokołami zabezpieczeń...

źródło: comment_1622500107QuGvFev4ykPbVBPqzqcCdn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz