Wpis z mikrobloga

waga, trzymaj się bandy - poglądy Zandberga też są centrolewicowe, i jako socjaldemokrata byłby tylko troszkę bardziej na lewo niż @koroluk tutaj.


@NapalInTheMorning: Cooo XD Centrolewicowe to jest SLD, które charakteryzuje ideologia zwana socjaldemokracją i politycy pokroju Czarzastego czy Treli, Wiosna to soclib i ludzie jak Kohut, a Razem z Zandbergiem, czy Koniecznym to demokratyczny socjalizm, nawet na RPO chcieli przepchnąć zadeklarowanego socjalistę, a ty piszesz, że oni są centrolewicą. Jak
@NapalInTheMorning: Akuratnie europejscy politologowie określają Razem jako jedną z najbardziej lewicowych partii zarejestrowanych w Europie. Przekopiuję jeszcze swój komentarz z kiedyś tam:

Razemowe "typowe europejskie centrum, zwyczajna socjaldemokracja, na zachodzie byliby prawakami" to w dużej mierze pijarowa fikcja. Ideologram zrobiony na podstawie ankiety kilkuset zawodowych politologów z całej Europy sytuuje Razem jako jedną z najbardziej lewicowych partii zarejestrowanych w UE. Oprócz tego Razem współpracuje z hiszpańską demokratycznie socjalistyczną partią Podemos i
Oak_ - @NapalInTheMorning: Akuratnie europejscy politologowie określają Razem jako je...

źródło: comment_1622282334JRKeyIrFTd2tNKKWTVHWZp.jpg

Pobierz
@Oak_: spoko, z tym że poza faktem wrzucenia przestarzałego obrazka, trzeba wspomnieć o metodologii tutaj:

It may be important to point out here, that the data used here comes from quantitative surveys and not from qualitative scopes. This does not represent the actual ideologies of the parties, but how they were precieved and categorized by the precieving. It is a valid method of research and may give a more or less
@koroluk: julkotliteryzm xD kurde gdyby konfa się zastanowiła nad zakazaniem Julek to może bym przebolał batozenie gejów, obowiązkowe uczestnictwo we mszy świętej co niedziele i może nawet odsiedział bym swoje za memy o papieżu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NapalInTheMorning: Zandberg/razem i centrolewica xD człowiek, który nienawidzi liberałów, a dogaduje się z neofaszystami z pisu, który ma w partii socjalistów (nie socdemów, socjalistów), który wystawił Ikononowicza na RPO który wprost powiedział, że przedsiębiorców NIE BĘDZIE OBSŁUGIWAŁ, który ma wyraźną nie chęć do prywaciarzy i biznesu - nie jest i nigdy nie będzie centrolewcią. Tyle
Skoro obecnie prawica wprowadza socjal i podnosi podatki to dlaczego centrolewica nie może postulować wysokiego opodatkowania najbogatszych?


@Moisze: to dość proste - fakt, że mamy #!$%@?ą scenę polityczną nie sprawia, że pojęcia zmieniają swoje znaczenie.
@Villard: Muszę nadmienić, że z samym zaszufladkowaniem mnie ideologicznym się z testem nie zgadzam, bo nie jestem przeciwnikiem państwa jako takiego (ba, jestem zwolennikiem silnego państwa, ale silnego państwa "małego" i federalistycznego), a Max Stirner to pała. Mam też raczej silniejsze niż średnia przywiązanie do społecznych idei klasycznego (demo)liberalizmu, co by raczej tłumaczyło dlaczego jestem bardziej w dół na osi Y niż większość "braci w wierze" prezentujących tutaj swoje poglądy.