Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś z Was korzysta z #luxmed #medicover #enelmed i mógłby napisać kilka słów jak to w praktyce wygląda? Czy lekarze są w miarę dyspozycyjni czy czeka się tygodniami? Jak umówię się na konkretną godzinę, to o tej godzinie zostanę przyjęty czy będę musiał stoczyć bój lub czekać 2 godziny pod gabinetem? Jeśli wybiorę się np. do internisty to jest szansa, że od razu będąc na miejscu skieruje mnie do odpowiedniego lekarza, zrobi badania itp czy na wszystko trzeba się umawiać, czekać kilka tygodni i jeździć na wszystko osobno?

Dodam, że z pracy mam tylko jakieś pseudoubezpieczenie TUzdrowie, które wysyła mnie do osiedlowych przychodni więc chętnie zainwestuję żeby tylko dostać sensowną opiekę, która nie da mi na dzień dobry do zrozumienia, że ma mnie w dupie.

#katowice #warszawa #wroclaw #krakow
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@pico: w moim przypadku Jest tak że na konsultacje fizyczną lub telefoniczną w internisty czekam jeden dzień natomiast do specjalistów To czasami jest tydzień w ekstremalnych sytuacja 2 przynajmniej mi się tak przytrafia
Luxmed
Generalnie jestem bardzo zadowolony
  • Odpowiedz
@pico enelmed i Luxmed - terminy raczej są ale czasem trzeba czekać. Np taki endokrynolog to przy ajmniennz miesiąc. Ale masz apke i www i możesz sprawdzać i łapać na bieżąco. Co do kompleksowkinto nie - na wszystko osobno się zapisujesz
  • Odpowiedz
@pico:
Korzystam czasami odpłatnie z luxmedu oraz z pakietu z pracy z innej przychodni. Generalnie w ramach tych pakietów czy prywatnie skierowania nie potrzebujesz żeby się skonsultować ze specjalistą więc jedyna kwestia to znalezienie wolnego terminu oraz pieniądze jeśli dane świadczenie nie wchodzi w skład pakietu.
Co do terminów to różnie - do niektórych lekarzy z dnia na dzień, do innych trzeba czekać parę dni, a jeżeli specjalizacja jest rzadka albo
  • Odpowiedz
@pico: ja mam Luxmed. Mieszkam w Warszawie. Z terminami nie ma raczej problemów. Czasami trzeba sobie zająć późniejszy i poobserwować czy się coś zwolni, ale nigdy nie czekałem do specjalisty dłużej niż kilka dni.
Jak jesteś umówiony na 9 to zazwyczaj co do minuty lekarz przyjmuje. Czasami zdarzają się delikatne opóźnienia, ale to parę minut i raczej rzadko się to zdarza.
Na skierowanie do odpowiedniego lekarza raczej nie ma szans. Trzeba
  • Odpowiedz
Czy lekarze są w miarę dyspozycyjni czy czeka się tygodniami? Jak umówię się na konkretną godzinę, to o tej godzinie zostanę przyjęty czy będę musiał stoczyć bój lub czekać 2 godziny pod gabinetem?


@pico: kiedyś tak było ekskluzywnie a teraz dostep do tego ma kazdy i zrobił się jakościowo mini NFZ
  • Odpowiedz
@pico: A, no i do specjalisty jak masz pakiet to nie potrzebujesz skierowania od internisty. Możesz walić bezpośrednio do specjalisty. Przynajmniej w moim pakiecie, nie wiem czy w każdym.
  • Odpowiedz
@pico: Jak kupujesz pakiet to w nim masz określone maksymalne czasy oczekiwanie do różnych doktorów. Np. Internista to max w ciągu 2 dni itp

Ja miałem Luxmed w Łodzi i wycieczkę kardiolog -> badanie -> kardiolog zrobiłem w 3dni. Więc ogólnie jestem zadowolony

W luxmedzie masz stronkę i tam zapisujesz się na wizytę, następnie 15min przed dostajesz SMS. Jak odpiszesz na SMS to idziesz odrazu pod gabinet i wbijasz o umówionej
  • Odpowiedz
@pico: Luxmed Kraków - terminy do specjalistow raczej nie są odległe, codziennie można "polować" na wczesniejsze. Wizyty odbywają się najczęściej o umówionej godzinie, nigdy nie czekałam więcej niż 5-10min po terminie. Ogólnie takie kwestie organizacyjne są sprawne.
Natomiast mam problem z samymi lekarzami, zanim się umowie zawsze sprawdzam opinie na necie, bo często tam można trafić na kiepskich specjalistów. Np ja nie nie znalazłam tam dobrego endokrynologa dla siebie, więc i
  • Odpowiedz
Natomiast mam problem z samymi lekarzami, zanim się umowie zawsze sprawdzam opinie na necie, bo często tam można trafić na kiepskich specjalistów. Np ja nie nie znalazłam tam dobrego endokrynologa dla siebie, więc i tak chodzę prywatnie.


@pico: na to też trafiłem, kadra nie jest najlepszego sortu, kto dobry woli pracowac we wlasnym gabinecie
  • Odpowiedz
@pico: tak jak z większością rzeczy – to zależy. Ja do tej pory korzystałem z enel-medu w Warszawie przez 2 lata i byłem bardzo zadowolony i nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem gdzieś na NFZ. Lekarze zazwyczaj kompetentni, ale z terminami bywało różnie w zależność od lokalizacji, specjalizacji i samego lekarza.

Niestety w ciągu tych 2 lat chyba dużo więcej osób zaczęło korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej bo zrobiły się
  • Odpowiedz
@pico: Korzystałam z EnelMed, teraz mam LuxMed. I tu i tu jest podobnie - apka na telefonie, sprawdzam terminy, umawiam się. Do każdego specjalisty osobno, ale zdarza się, że uda się zapisać na ten sam dzień do specjalisty. Osobiście nigdy nie czekałam dłużej niż tydzień do jakiegoś specjalisty, rzeczywiście tylko do ginekologa-endokrynologa czekałam 3 tygodnie na wizytę (ale z endokrynologami chyba wszędzie tak jest). Plus dla LuxMed to że działa w
  • Odpowiedz
@pico: Raz byłam w luxmedzie u specjalisty i normalnie wszystko było - punktualnie, wizyta trwała tyle, ile powinna itd. Nie wiem, oni tak drogie te ubezpieczenia mają, że taniej jak się spieszy to iść prywatnie wszystko porobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pico: miałem luxmed i narzekalem, teraz mam #!$%@? i z chęcią bym wrócił do lux medu.
Opowiem o pzu, apka beznadziejna, terminów wiecznie nie ma. Kadra lekarska dość młoda, zacząłem używać tylko do L4 na telefon.
  • Odpowiedz
@pico: korzystam z luxmedu. Chwalę sobie. W porównaniu do NFZ to niebo, a ziemia. Raz nie było wolnego terminu do specjalisty to zadzwoniłem na infolinię i mówię, że nie ma terminu w czasie z umowy. Dostałem pozwolenie na pójście do dowolnego specjalisty w mieście prywatnie i zwrot kosztów z ich strony.

Jedyny minus to wszystkie badania poza pakietem mają drożej, niż poza luxmedem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pico: ja korzystam z luxmedu w Katowicach. Ze specjalistów jak narazie korzystalam tylko z laryngologa-wizyta po 3 dniach. Wszystko co moge zalatwiam przez telefon, zero problemow ze skierowaniami- np na rtg pluc.
Robilam u nich badania z zakresu medycyny pracy- wszystko poszlo sprawnie.
Jak mnie uzarl pies w noge po poludniu, to na wieczor mialam wizyte u chirurga :) Szczepienie na tezec w pakiecie :) Ja jestem bardzo zadowolona, ale tez
  • Odpowiedz