Wpis z mikrobloga

Jeśli masz kompa z prockiem i7 7. generacji, to zdaniem Microsoftu w 2025 powinieneś wywalić go na śmietnik, ponieważ nie obsłuży Windowsa 11, a Windows 10 przestanie być wspierany. Super ekologia, #!$%@? miliony komputerów.

Mam nadzieję, że dzięki temu wywindują się #linux i Chrome OS a MS w końcu upadnie i sobie głupi ryj rozwali. 2025 to będzie rok linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#windows #chromebook #komputery
meltdown - Jeśli masz kompa z prockiem i7 7. generacji, to zdaniem Microsoftu w 2025 ...

źródło: google-chromeos-flex-windows-wsparcie

Pobierz
  • 193
  • Odpowiedz
@meltdown no niby nie spełnia, choć zainstalować bez problemu można; pytanie, czy po jakimś czasie nie wywiną fikołka i nie zablokują np. możliwości otrzymywania aktualizacji na niespełniających wymagań komputerach
  • Odpowiedz
  • 6
@gomjeden Tak, obejść się da, bo i sam tak zrobiłem. Ale obejście to jednak coś bardziej niepewnego niż oficjalne "tak, na tym sprzęcie pójdzie".
  • Odpowiedz
  • 15
no niby nie spełnia, choć zainstalować bez problemu można; pytanie, czy po jakimś czasie nie wywiną fikołka i nie zablokują np. możliwości otrzymywania aktualizacji na niespełniających wymagań komputerach

@gomjeden Dokładnie - to mam na myśli. Sam korzystam na co dzień z innego systemu, ale takie "bzdurne" wymaganie zapewne skłoni cześć osób do inwestycji w nowszy sprzęt, tylko dlatego, że jest oficjalnie "namaszczony" przez Microsoft.
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że dzięki temu wywindują się #linux

@meltdown: od dawna laptopy wypierają pudła, a laptopy = baterie, więc naturalna śmierć od „zamiennik baterii kosztuje tyle co 1/3 nowego”.
W takim kontekście linux pozostaje w niszy fascynatów pucowania starych krzemów.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Trochę tak, trochę nie. Wiele osób kupi nowego kompa po prostu, a część po prostu zmieni system. Pewnie niewielka.

Problem jaki upatruję to to, że ludzie upatrują Linuksa jako "darmowego Windowsa", niż jako system z oddzielną historią, walką z przeciwnościami losu itd. i powstanie po prostu Windows, ale za 0zł. Ale może taka cena mainstreamu :D
  • Odpowiedz
Wiele osób kupi nowego kompa po prostu, a część po prostu zmieni system

@fervi: a rzeczywistość będzie taka, że większość pozostanie na niewspieranym W10.

• Odpowiedz