Wpis z mikrobloga

Wykonywał ktoś PKK przez internet? jest to jakoś w miarę sensownie rozwiązane?
Bo zjednej strony widziałem info o EPUAP, ale zadnego wniosku nie moglem znalezc.
Gdzies indziej widziałem ze mozna na esp.pwpw zrobic.
Chodzi o rozszerzenie prawka o kolejna kategorie
#prawojazdy #motoryzacja #motocykle
  • 7
@Papaya: Przechodziłem przez to ostatnio i skończyło się wizytą w urzędzie. Teoretycznie można to zrobić przez stronę PWPW, ale trzeba spełnić sporo wytycznych dotyczących zdjęcia, podpisu i tak dalej. Zrobiłem to internetowo, po czym dostałem telefon z urzędu, że oni i tak potrzebują zaświadczenia od lekarza w oryginale. Także lepiej od razu iść do urzędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@kowal02 bardziej problem jest taki że moje miejsce zameldowania oddalone jest o 300km, wiec jeśli mam już się pojawiac w urzędzie to nie chciałbym żeby mnie odprawili z kwitkiem bo coś tam, tylko jechać na gotowe. Bo są sprzeczne informacje ze nie można tego zgłosić do urzędu w miejscu zamieszkania
@kowal02: @Papaya: dokładnie tak samo było w moim przypadku, zrobiłem internetowo i dzwonili z prośbą o wizytę. A co do zameldowania vs zamieszkania to ja robiłem w innym urzędzie niż zameldowanie i nie było problemu, jedynie zaświadczenie o zamieszkaniu dostaniesz do podpisu.
@Papaya: próbowałem zrobić PKK na kategorię D, to kobietka do mnie zadzwoniła po kilku dniach, że "ooo Panie to u nas nie działa, zdjecia to w ogóle nie widać". Skończyło się tak, że kwity złożyłem w mieście gdzie mieszkam (Warszawa) i z tutejszego urzędu przesłane zostały do urzędu właściwego dla zameldowania (można tak zrobić, tylko przy okienku trzeba mieć gotowe do jakiego urzędu ma to trafić).

A najlepiej dla świętego spokoju