Wpis z mikrobloga

Po wczorajszym wywiadzie Mentzena u Stanowskiego i przeczytaniu komentarzy na wykopie i youtube mam jeden wniosek: przede wszystkim widać, że Mentzen jest doktorem, a wykopki to plebs. A drugi jest taki, że dożyliśmy czasów gdzie komentarze na youtube mają więcej sensu niż komentarze na wykopie. No i jeszcze trzeci - za 5 lat Mentzen będzie na pewno wyżej niż jest teraz, a wykopki będą robić dalej to samo czyli bezcelowo klikać w przyciski. Pozdrawiam
doktor Mentzen vs przegryw wykopkek ∞:0
#konfederacja #kanalsportowy #mentzen
  • 49
@arahooo: A mogę wiedzieć czego Mentzen jest doktorem?
Bo raczej nie teologii, filozofii ani socjologii o których się chętnie wypowiadał i bredził.
Czy jest może też wyświęconym księdzem albo chociaż biskupem, żeby podważać kierunek jaki nadaje kościołowi papież?

Jak słuchasz doktora ekonomii w kwestiach pozaekonomicznych, to równie dobrze możesz słuchać inżyniera Zięby w kwestiach medycznych.
@arahooo: na pewno będzie wyżej z firmą, którą potrafi rozwijać i sukcesywnie zatrudnia więcej pracowników. Pójście w politykę to w przypadku Mentzena upadek, a nie "bycie wyżej niż teraz". Człowiek wypracował sobie taką rozpoznawalność, że może bez problemu angażować się w słusznych sprawach poza parlamentem, tak jak teraz działa z opłatą reprograficzną.

Na YT większość wychwala Mentzena, a na wykopie wychwala Stanowskiego to rozumiem, że stąd ten plebs? xD można się
@ozomidaf: no zgadzam sie, ja jako Polak mam tylko prawo wypowiadac sie o Polsce bo w innych krajach nie bylem to co moge wiedziec. Napisz sobie najlepiej w profilu kim jestes z zawodu i tylko na te tematy sie wypowiadaj.
@93michu93: Jako idiota nie powinieneś wypowiadać się o niczym.
Podstawową zasadą jest to, że zdanie może każdy mieć, ale jak Mentzen nie będąc teologiem, księdzem ani nikim ważnym w KK nazywa głowę KK papieża Franciszka, kapłana ze święceniami, teologa, który całe swoje życie poświęcił na służbę KK i jest wyznacznikiem kierunku, w którym idzie KK - głupim komuchem, samemu twierdząc że lepiej wie czym jest katolicyzm - to zdecydowanie jego zdanie
@ozomidaf: wplatanie trudnych slow podnosi twoja elokwencje, teraz juz wiadomo, ze jestes inteligentny. A teraz do rzeczy - porownanie jest totalnie z dupy jesli cos zostalo juz udowodnione empirycznie to mozesz przyslac rzesze profesorow socjalistow i moga tworzyc nowe happy pathy - 'tym razem sie uda' ale to i tak niczego nie zmienia.
Do Franciszka - tak, jest teologiem, tak moze sie mylic. Biblia dosc jasno i prosto mowi, ze homoseksualizm
@93michu93: O i widzę kolejny świętszy od papieża co lepiej wie co Biblia mówi i jak ją interpretować niż największa chrześcijańska formacja mająca 2000 lat.

Byli jużtacy inteligenci twojego pokroju co lepiej wiedzieli jak Biblię interpretować. Nazywają się Świadkowie Jehowy i interpretują ją dosłownie, bo niebędąc specjalistami teologami obdarli ją całkowicie z symboliki i interpretują ją dosłownie.

Nadajesz się do nich.
@ozomidaf: ja tak tlyko niesmialo zostawie:
Księga Kapłańska (18, 22 i 20, 13). W dwóch wersach tekst wspomina o aktywności homoseksualnej między mężczyznami. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość oraz Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość.

Tak, przez 2000 lat homoseksualizm nie byl spoko wg Biblii, teraz ostatnio cos tam sie zmienilo i juz jest okej.
@93michu93: Tak nieśmiało wspomnę, że Księga Kapłańska to ST czyli część żydowskiej teologii.
Katolika natomiast obowiązuje wykładnia Katechizmu Kościoła Katolickiego, którą to wykładnię nadaje papież, a nie wprost cytowana Biblia.

I taka jest różnica między wypowiedziami kogoś kto wie o czym mówi (ja) a indolentami bez wiedzy jak ty czy Mentzen, którzy bredzą swoje głupoty, a nie powinni w ogóle się odzywać na tematy, o których nie mają pojęcia.
@93michu93: Swoją drogą jak tak chętnie cytujesz ST

Z pokolenia w pokolenie każde wasze dziecko płci męskiej, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane - sługa urodzony w waszym domu lub nabyty za pieniądze - każdy obcy, który nie jest potomkiem twoim - ma być obrzezany; obrzezany ma być sługa urodzony w domu twoim lub nabyty za pieniądze. Przymierze moje, przymierze obrzezania, będzie przymierzem na zawsze.


Rdz 17, 9-13, Biblia
@ozomidaf: Ok, Katechizm Kosciola:
Katechizm podkreśla, że choć osoby homoseksualne jako „nieuporządkowane” są „wezwane do czystości” – to jednocześnie muszą być traktowane z szacunkiem:

„Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”.

Obrzezałeś się już?


@ozomidaf: a to pytanie prywatne to nie odpowiadam
@93michu93:

„Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”.


Czy batożenie gejów wpisuje się w to?
Czy twierdzenia, że homo mają się nie obnosić ze swoją orientacją Mentzena wpisuje się w to?

Czy Mentzen nazywający papieża Franciszka głupkiem, bo papież Franciszek dokładnie to mówi o osobach homoseksualnych co mówi