Wpis z mikrobloga

ktoś tu kiedyś to dawał ale to tańszy projekt w zakupie bo 1000 zł brutto i 108 m2 http://czasbudowac.pl/

plusem dla mnie to, że po wejściu nie musimy się przedzierać przez strefę pokoi do kuchni, salonu - oczywiście układ ścian działowych można zmieniać ale skoro każdy chce dziś trochę złotówek oszczędzić to chyba warto bo u Mitomana 1949 zł brutto

#lukaszbudowlaniec #domza150tysiecy #budujzwykopem #budowadomu
astri - ktoś tu kiedyś to dawał ale to tańszy projekt w zakupie bo 1000 zł brutto i 1...

źródło: comment_1621951554TLeUKXbWFd5W2CAkfbBU8X.jpg

Pobierz
  • 21
@astri: jedna łazienka może być problemem. I zwracam uwagę na brak garderoby, przy takich małych pokojach ciężko będzie upchać ubrania. Edit: ok. jest wc małe.
@astri: no ten drugi to jeszcze gorszy. Przejście po całej chałupie, żeby dojść do salonu. Kwestia podstawowa to to ile osób dorosłych i dzieci tam planujesz. Zawsze jeden pokój można przeznaczyć na garderobę. W żadnym z projektów szafy nie walniesz na ścianę (ciągi), bo masz wszędzie drzwi. Jakbym miał wybierać na siłę to jedynka. Wejście na salon i taras. Reszta intymnie. Pod warunkiem, że coś przeznaczysz na ciuchy. Plusem dwójki jest
@OLLEKS: no właśnie ten drugi to słynny domza150tysięcy i dlatego pierwszy projekt brałem jako ten lepszy bo nie idziesz przez strefę pokoi do kuchni, salonu

100-110 m2 nic lepszego się nie wymyśli jeżeli możesz stawiać ścianki bo są wiązary bo jak jest strop i musi być ściana nośna to trzeba jeszcze bardziej przemyśleć

niżej projekt który 107 m2 kosztuje 3200 zł
astri - @OLLEKS: no właśnie ten drugi to słynny domza150tysięcy i dlatego pierwszy pr...

źródło: comment_1621954202A9fKLGDTxIZTfmoRw2Gpsk.jpg

Pobierz
@astri: To jeżeli masz tylko te co wrzuciłeś, to brałbym numer 1. Tyle, że pod warunkiem przeznaczenia jednego pokoju pod garderobę. Sam przeznaczyłem podobny metrażowo pokój pod ciuchy na dwie osoby (13m2). Szafy od podłogi pod sufit. I nic innego tam nie wejdzie. Kanapa, czy cokolwiek zagraci całość i robi się kicha w przejściu. Jak planujesz garaż to tylko z wejściem z domu. Bieganie dookoła jest upierdliwe. Zawsze możesz tam lodówki
@inko-gnito ot schowek na odkurzacz bliżej części mieszkalnej albo miejsce na wszystko co sypkie i zajmujące miejsce w kuchni. Tak podchodzę do takiej spiżarki. Na rzeczy potrzebujące chłodu i tak mam piwniczkę
@fluga: szkoda by mi było marnować potencjał wiatrołapu i kuchni dla pomieszczenia o wymiarach 1x1,2m. Drzwi i ściany tej "spiżarki" zajmują więcej miejsca niż ona sama.
W miejsce spiżarki bym wolał wstawić w kuchni szafkę, która by pomieściła wszystko co sypkie, a odkurzacz bym trzymał daleko od kuchni, w dużej szafie, która by stanęła w miejscu spiżarki.
@fluga fajnie ci to wyszło, na plus ta mała łazienka z prysznicem ale kotłownia mogła być troszkę mniejsza i korytarz też 180 szeroki chyba jak widzę można pokusić się o węższy ale to takie czepianie się ogonie spoko