Wpis z mikrobloga

@Sprus Ale co Cię tak kłuje? Przeciez zresztą lepszym ekspertem od dyrektora w kwestii uwag i rad do wypożyczenia auta pewnie nawet będzie pracownik niższego szczebla, obecny przy tych autach niż jakiś dyrektor, który zarządza firmą ogólnie.

Swoja drogą nie wiem czemu mam nie wierzyć mirunowi, że nie jest jakimś dyrektorem czy menadżerem.Przeciez dyrektor to nie nie pambuk ani papież. Dyrektorów jest tyle co poważnych firm w kraju czyli dziesiątki tysięcy. Pewnie
@TacoHemingway1: Uuuu, z perapektywy malej wypozyczalni powiem krótko. Ludzie nie czytaja co podpisuja, wazne zeby cena byla dobra, a przy zwrocie zawsze, ze to juz tak bylo, to od slonca sie zrobiło no i ze jak to ma doplacac za pranie tapicerki, to tylko wielka plama po kawie na jasnej tapicerce.
Tutaj zazdroszce "większym" bo z racji tego, ze zawsze maja wyższe ceny, nie przyvciągają tego marginesu, co uwaza, ze zaplacilem
@Halbr wystarczyłaby zwykła weryfikacja tego za kogo się podaje

Bez tego wszystkie rady są zwykłym bajdurzeniem

Ja też mogę się podawać za dowolną osobę i to nie czyni ze mnie eksperta

A tu pan "dyrektor" zesrał się bo spytałem o weryfikację tego za kogo się podaje aby wiarygodne były jego rady
@Halbr wystarczyłaby zwykła weryfikacja tego za kogo się podaje

Bez tego wszystkie rady są zwykłym bajdurzeniem

Ja też mogę się podawać za dowolną osobę i to nie czyni ze mnie eksperta

A tu pan "dyrektor" zesrał się bo spytałem o weryfikację tego za kogo się podaje aby wiarygodne były jego rady
@maciejc: w wolnej chwili może wieczorem zrobię bo w domu mi już narzekają ze w telefonie siedzę cały czas.

Co do zostawiania aut bez fizycznego odbioru to temat rzeka. Ja bym wolał jednak naciskać na firmę aby przedstawiciel danej firmy podjechał odebrać auto.
Jeżeli nie ma takiej możliwości to kluczyki wrzucasz do boxow które każda wypożyczalnia ma przy swoich stanowiskach obsługi klienta. Dla bezpieczeństwa robisz zdjęcia wewnątrz (tapicerka, dywaniki, wyposażenie, stan
@jadalny_kasztan:
5. nie wynajmować od firm krzaków jesli się da (polecane SIXT, HERTZ, EUROPCAR, BUDGET, + w PL EXPRESS)
5a. na wyspach firmy krzaki oferują auta nawet za 5eur za dzień ale po wynajmie okaże się że koszt jest większy niż w sieciówce za auto premium
6. sprawdzać x10 razy czy akceptują kartę debetową (jeśli nie to +15/25 eur za dzień - ubezpieczenie)
7. jeśli wynajmujemy auta na wyspach to sprawdzać
@TacoHemingway1: > zależy od wypożyczalni ale pewnie za każdy kilometr np 50 groszy.

Jedne wypożyczalnie mają limity bo klienci potrafią robić ogromne przebiegi nawet w 3-4 dni.

Przy miesięcznym są limity w praktycznie każdej wypożyczalni. Powód prosty - auta robią dużo kilometrów i tracą szybko na wartości. Miesięczna rata poszczególnego wynajmu jest kalkulowana pod wieloma kątami tak aby chociaż w marginalnym stopniu auto na siebie zarobiło.

Zwłaszcza że klient płacą przypuśćmy