Wpis z mikrobloga

  • 1038
#policja #niepopularnaopinia #warszawa #rower

2 tygodnie temu wracałem do domu z pracy rowerem. Było już dość późno. Jechałem po chodniku - w tym miejscu brak ścieżki rowerowej, a ulica to 3 pasmowa ruchliwa droga. Lecę dość szybko, i na rozpędzie przejechałem przejście dla pieszych. Mój błąd, powinienem zejść z roweru i przeprowadzić. Podczas przejazdu przez przejście dla pieszych zauważyłem, niestety radiowóz policyjny. Myślę, że albo odpuszcza albo zaraz mnie dogonią.... No i dogonili...:-(. Fuck. Mandat pewny, pomyślałem. Sygnały włączone. Proszę zejść z roweru mówi Pan policjant. Słucham się. (Ciekawe jaką kwotę mandatu zaproponuje). Ku mojemu zdziwieniu, dostaje prośbę o odwrócenie roweru , sprawdzają numer ramy. Wrzucają na bęben. (Nic nie wychodzi, bo rower kupiony w sklepie ;-). Odnośnie manewru na przejściu dla pieszych to pan Policjant tylko zagadał "że trochę za szybko na tym przejściu" .... :-). Podsumowanie: policja sprawdziła rower czy nie kradziony, delikatnie pouczyła, mandatu nie wystawiła :-). Pozdrawiam Panów Policjantów.
  • 98
  • Odpowiedz
@mefo111 Ja miałem kilka miesięcy temu podobną historię, suszyli przy drodze w mieście a miałem na liczniku 70, zatrzymali mnie do kontroli, sprawdzili papiery i gadka szmatka, mówię że nigdy jeszcze mandatu nie dostałem bagieta tak spojrzał i mówi 'i niech tak zostanie' xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mefo111:

na rozpędzie przejechałem przejście dla pieszych. Mój błąd, powinienem zejść z roweru i przeprowadzić.


A co to za błąd? Chodnikiem to w ogóle nie powinieneś jechać więc zejście z roweru na przejściu to kosmetyka. To jak kraść np. elektronikę w sklepie ale nie zabierać pasztetu z innego działu bo to kradzież.

@Reezu skąd pomysł że wolno przejeżdżać?
  • Odpowiedz
@Popularny_mis Nie, to się nazywa bańka informacyjna. Na wykopie wszystko co w jakimś stopniu jest pozytywne na temat policji jest zaraz minusowane i zakopywane, ew. w komentarzach robi się dzicz.
  • Odpowiedz
@MichailPL u nas policja to głośny temat bo na każdym rogu są, można ich spotkać na każdym zakręcie za krzakami. Stali się elementem wspierania budżetu, oraz władzy jako państwowa, darmowa ochrona, wcale się nie dziwię "tej bańce".
  • Odpowiedz
@xTortox: Ja dostałem mandat za brak maski, a raczej skierowanie do sądu, ale oprócz nachodzenia mi matki jakoś nie chcą mnie odwiedzić czy przysłać żadnego wezwania ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
tak właśnie wygląda szukanie skradzionych rowerów przez policje :)


@SpalaczBenzyny: A jak inaczej mają szukać rowerów? Rower to taka rzecz że bardzo łatwo to ukraść a potem ciężko znaleźć.

nigdy bym sie nie zatrzymal na rowerze na wezwanie policji tylko dluga ile nogi daja rade


@SipaXtra: A potem sprawa dla reportera panie nie zaczymałem siem a łoni mnie do więzienia zabrali.
  • Odpowiedz