Wpis z mikrobloga

  • 1038
#policja #niepopularnaopinia #warszawa #rower

2 tygodnie temu wracałem do domu z pracy rowerem. Było już dość późno. Jechałem po chodniku - w tym miejscu brak ścieżki rowerowej, a ulica to 3 pasmowa ruchliwa droga. Lecę dość szybko, i na rozpędzie przejechałem przejście dla pieszych. Mój błąd, powinienem zejść z roweru i przeprowadzić. Podczas przejazdu przez przejście dla pieszych zauważyłem, niestety radiowóz policyjny. Myślę, że albo odpuszcza albo zaraz mnie dogonią.... No i dogonili...:-(. Fuck. Mandat pewny, pomyślałem. Sygnały włączone. Proszę zejść z roweru mówi Pan policjant. Słucham się. (Ciekawe jaką kwotę mandatu zaproponuje). Ku mojemu zdziwieniu, dostaje prośbę o odwrócenie roweru , sprawdzają numer ramy. Wrzucają na bęben. (Nic nie wychodzi, bo rower kupiony w sklepie ;-). Odnośnie manewru na przejściu dla pieszych to pan Policjant tylko zagadał "że trochę za szybko na tym przejściu" .... :-). Podsumowanie: policja sprawdziła rower czy nie kradziony, delikatnie pouczyła, mandatu nie wystawiła :-). Pozdrawiam Panów Policjantów.
  • 98
@mefo111 sprowadzanie policjantów do bezmyślnych, agresywnych maszynek do wlepiania mandatów niedługo po najwyższych wskaźnikach zaufania dla tej służby , które zmieniły się głównie przez sytuację polityczną jest trochę głupawe
@mefo111: Powiem Wam, że trzy razy zostałem zatrzymany jadąc samochodem - za każdym razem zrobiłem błąd (drobne przewinienie) dosłownie na oczach policjantów (ehh chyba ślepy jestem). Za każdym razem stwierdzałem, że wiem jaki błąd popełniłem, zagrożenia nie spowodowałem, nie uniżając się, ale grzeczna rozmowa i wiecie co? 2 razy skończyło się na ostrzeżeniu, a 1 raz na machnięciu ręką przez policjanta. Co ciekawe - każda z tych sytuacji miała miejsce w
ja tez nie spotkałem się ze zła postawą policjantów. Zgadzam się z tym, że są w policji śmiecie gazjacy baby na protestach, ale nie każdy policjant taki jest.


@Sholder: Policja zła bo gazuje baby. Facetów można gazować xdd ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yurakamisa: Tak teraz patrzę i nic nie ma, a pamiętam że ktoś mi mówił coś, że nowe przepisy mają umożliwiać przejazd przez zebrę

No cóż..