Wpis z mikrobloga

  • 1038
#policja #niepopularnaopinia #warszawa #rower

2 tygodnie temu wracałem do domu z pracy rowerem. Było już dość późno. Jechałem po chodniku - w tym miejscu brak ścieżki rowerowej, a ulica to 3 pasmowa ruchliwa droga. Lecę dość szybko, i na rozpędzie przejechałem przejście dla pieszych. Mój błąd, powinienem zejść z roweru i przeprowadzić. Podczas przejazdu przez przejście dla pieszych zauważyłem, niestety radiowóz policyjny. Myślę, że albo odpuszcza albo zaraz mnie dogonią.... No i dogonili...:-(. Fuck. Mandat pewny, pomyślałem. Sygnały włączone. Proszę zejść z roweru mówi Pan policjant. Słucham się. (Ciekawe jaką kwotę mandatu zaproponuje). Ku mojemu zdziwieniu, dostaje prośbę o odwrócenie roweru , sprawdzają numer ramy. Wrzucają na bęben. (Nic nie wychodzi, bo rower kupiony w sklepie ;-). Odnośnie manewru na przejściu dla pieszych to pan Policjant tylko zagadał "że trochę za szybko na tym przejściu" .... :-). Podsumowanie: policja sprawdziła rower czy nie kradziony, delikatnie pouczyła, mandatu nie wystawiła :-). Pozdrawiam Panów Policjantów.
  • 98
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: w Białymstoku były organizowane takie kontrole i chyba za dużo nie dały bo się nie chwalili.

Op został zatrzymany bo łamał prawo a nie aby skontrolować mu rower.

Dostali zgłoszenie o kradzionym rowerze więc złodziej na 100% będzie jechał najbardziej ruchliwymi drogami gdzie jest policja.
  • Odpowiedz
@mefo111: Ja miałem ostatnio sytuacje (radiowóz zawsze suszy przy wyjeździe ode mnie z pracy, taka zatoczka) - Letnica #gdansk. Wyjechałem z parkingu i stanąłem na drodze wewnętrznej w celu poprawienia buta (coś uwierało, pewnie paznokci nie obciąłem) i podszedł Pan policjant, zapukał w szybę. Po sprawdzeniu stanu licznika czy się zgadza z baza poszedł sobie i jeszcze życzył braku mandatów i narzekał ze dzisiaj wszyscy przepisowo jeżdżą, bo nic nie
  • Odpowiedz
@kinesin1000: Wykopki są jednak typowe.
„Ukradli mi rower, a policja nic nie robi!!”
Policjant wyrywkowo kontroluje rowerzystów i sprawdza czy rower nie jest kradziony
Wykopki: „#!$%@? złodzieja ze mnie robią!!” XD
  • Odpowiedz
@xTortox: pewnie dlatego, że nie wymachiwał kamerą, nie groził i nie kazał im wielokrotnie powtarzać powodu zatrzymania, stopnia, imienia i nazwiska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz