Wpis z mikrobloga

@pianinka: @pawelczixd: Moja różowa właśnie miała telefon z pracy i jak gdyby nigdy nic z telefonem przy uchu wstała i zamknęła balkon i wróciła do biurka.
Ja akurat w tym czasie sprawdzałem na mirko czy to czasem nie Łukaszenka. Jak skończyła to się jej pytam czy słyszała syreny. A ona - "no tak, coś wyło". Totalna wyjebka.

@Megawonsz_dziewienc: Syreny mogłyby być testowane obszarami - i wtedy informacja mogłaby pójść
@nalej_mi_zupy: Ja o tym wiedziałem, bo mi mignął artykuł kilka dni temu, ale masz pełną rację. Do tego alert RCB powinien być wykorzystany, a nie do tego, że stara baba może iść na wybory. Dzięki temu ludzie przywyczailiby się, że jak jest test (maksymalnie jeden w roku, bo odpalanie tych syren na jakieś rocznice jest durne i tylko powoduje, że ludzie nie zwracają na nie uwagi), to jest alert. Nie ma
@PochodnaFunkcji: nie wiem co bym zrobił, bo de facto nie ma żadnej skutecznej reakcji na taką sytuację niż oddalenie się od dużych skupisk budynków mało popularnymi drogami.
Chowanie się w piwnicy/garażu to bardzo słaby pomysł, bo w przypadku zawalenia budynku znajdujemy się w pułapce bez wyjścia.
Chodzi mi jedynie o to, że nawet w przypadku prawdziwej syreny 99,9% ludzi po prostu popada w panikę i nie robi nic mądrze, więc nie
@nalej_mi_zupy: dla wszystkich zaniepokojonych: nie pomylicie testów syren z prawdziwym alarmem, to są inne dźwięki o innym natężeniu i głośności.

Serio. Przy prawdziwym alarmie same syreny sprawiają, że zapełnicie zbroje.
@nalej_mi_zupy: ze jeszcze nikt nie wkleił xD
1. Rok 2035
2. Korea Północna jest w posiadaniu rakiety z głowicą nuklearną o zasięgu 40 000 km.
3. 'Generale Ping Pong, cel nowy jork'
4. czerwonyguzik.gif
5. Umierający z niedożywienia naukowiec źle podłączył klona ardiuno.
6. Rakieta leci w drugą stronę.
7. Cel: Łódź Bałuty.
8. USA dalej nie dało tarczy.
9. Rakieta w zasięgu radarów.
10. Trzeba ostrzec mieszkańców.
11. syrena.wav
12.