Wpis z mikrobloga

No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki (gdyby nie 3 klasa podatkowa to przebiłbym 10k ( ͡° ʖ̯ ͡°)). 23 lata, jeżdżę na tirach od trochę ponad miesiąca. Do tej pory zarabiałem ok. 2000 zł netto, z czego połowę wydawałem na wynajem xD. Do tego praca była cięższa niż teraz. A tutaj mogę spać sobie w ciężarówce i udało mi się z tej sumy odłożyć ponad 8 tysięcy xD. Co prawda system 3/1, ale na razie muszę hajsu natrzepać.

#bekaztransa #zycietruckera #praca #pracbaza #chwalesie #wygryw
Pobierz derton778 - No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki...
źródło: comment_1621422311hoCoHH2AmVGea45K4b9z9v.jpg
  • 191
@derton778 ale wiesz ze 3 klasa podatkowa to najlepsza klasa? Chyba ze jesteś samotnym rodzicem.. jak ogarniesz trochę język to daj znać jakbyś szukał czegoś lepiej płatnego ;-)
otwieraj walutowe

@kamilgnk: @detron778: Najlepiej po prostu regularne konto za granicą. Nikt nie prześwietli po latach i nie przypieprzy się, że unikałeś podatku, nie odprowadziłeś różnicy, czy co tam jeszcze wymyślą.
Inny powód, by nie trzymać pieniędzy na koncie, to inflacja. Ta już przy sumie 100tys zł sprawia, że w Polsce stracisz ok 3.7 tys zł, a (przykładowo) w funtach 800zl (inflacja za 2020 około 3.7 proc w PL i
@naprawtagi: Co drugi prawnik otrzymuje pensję od 4 490 PLN do 7 260 PLN, studia prawnicze nie jest najlepszy sposob na kariere w dzisiejszych czasach. W tym zawodzie bogactwo zdobywaja nieliczni - ludzie pokroju Giertycha, Adamowicza itd. Ludzie bez plecow, koneksji sie nie dorobia majatku ¯\_(ツ)_/¯
@derton778: Graty! Wychodzi na oko około 34.000€/rok, więc łapiesz się w okolice średniej.
Zakładaj konto w Niemczech i tam trzymaj pieniądze. W DKB dostaniesz darmowe konto z darmowymi wypłatami na całym świecie. Nie trzymaj kasy złotówkach przy obecnej sytuacji w Polsce, tylko stracisz. No i żaden urząd skarbowy w PL się nie przypieprzy o "należny" podatek.

większość rzeczy kupuję w PL

I źle robisz. Chemia, napoje, alkohol, elektronika, ciuchy są