Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 168
Leszek Balcerowicz, najważniejszy orędownik programu "zabierzmy wszystkim, oddajmy bogatym", odwrócony Robin Hood, którego kreuje się na bohatera, mimo zbrodniczych czynów, których się dopuścił.

Ten człowiek nie spędzi nawet minuty życia w więzieniu, w przeciwieństwie do tysięcy zadłużonych ofiar jego chorego planu.

Najobrzydliwszy polityk w historii tego kartonowego kraju, aktualnie hardo broniony przez socjopatów i dorobkiewiczów-marzycieli.

#bekazlibka #bekazprawakow #antykapitalizm #neuropa #polityka
szalonykundellenina - Leszek Balcerowicz, najważniejszy orędownik programu "zabierzmy...

źródło: comment_1621226853yJwqPk883d0jZxg8je4ggJ.jpg

Pobierz
  • 116
@matkakrawcowaojciecstefan to nie jest kult jednostki. Niedorozwiniete spoleczenstwo nie rozumie ze za komuny bylo ogromne bezrobocie ukryte i przymus pracy. Transformacja Balcerowicza unaocznila problem, realnie nie bylo tyle pracy w zakladach pracy dla tych ludzi. Także w PGRach - kiedy czytam skamlenie ze wzroslo bezrobocie we wsiach i alkoholizm to mnie krew zalewa - bylem w tych miejscach, ci ludzie przez 30 lat nie potrafli ze sobą nic zrobić. I to jest
@szalony_kundel_lenina:
Możesz mi powiedzieć, gdzie Balcerowicz oddawał coś bogatym? Tylko nie pisz o prywatyzacji, bo on jej nie prowadził. On zdecydował, że należy się pozbyć balastu ale wykonanie nie było jego. Czy może chodzi o to, że wprowadził (kontynuował wprowadzania) zasad wolnorynkowych?

Głównym osiągnięciem Balcerowicza było stłumienie gigantycznej inflacji. Coś, dzięki czemu nie doszło u nas do takich obrazków:
janekplaskacz - @szalonykundellenina: 
Możesz mi powiedzieć, gdzie Balcerowicz oddaw...

źródło: comment_1621238632dBRpC8AnZ74gUwLA2u4fCy.jpg

Pobierz
@janekplaskacz: kolega Pana Balcerowicza wylatuje z Okęcia z teczką pełną pieniędzy - koloryzowane

Utrzymanie przez okres kilkunastu miesięcy (styczeń 1990 – maj 1991) stałego kursu dolara (9500 zł za dolara) – tak zwana kotwica antyinflacyjna. Skutkiem ubocznym był spadek siły nabywczej oszczędności i zadłużenia w dolarach oraz możliwość zysku inwestorów zagranicznych z wysokiego oprocentowania oszczędności w złotych


Przy ówczesnych stopach procentowych zrobił kolegom z za oceanu na rok istne Eldorado
@Krisskow: ten wolnościowy Wykop jest od dłuższego czasu spamowany całe dnie przez nieironicznych komunistów, „anarcho-syndykalistów” i inne kucowskie szkoły pseudo-ekonomii, których tu nasrało jak po deszczu. Dziwi mnie, że czołowi użytkownicy polityczni tak rzadko podejmują z nimi polemikę, bo wydaje się ich tu być znacznie więcej niż sierot po korwinie.
@szalony_kundel_lenina: oj tak zły człowiek. Gdyby nie on to miliony ludzi by miało pracę, dla samego jej posiadania P O T Ę Ż N E FSO by do dziś klepało polonezy i inny szrot, a my po miastach jeździli byśmy jakimiś rozpadającymi się, ale POLSKIMI Jelczami...Dziękuję, postoję. Dziś byśmy byli wschodem Europy jak Ukraina czy Białoruś, chociaż do zachodu i dziś nam sporo brakuje.