Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 217
**** całym sercem, ale to jak skwerczą #programista15k jest piękne xD
Macie tu prawdziwy raj- zarobki zachodnie, ceny wschodnie, a teraz staniecie się #programista14k. Jesteście zwyczajnie żałośni, 80% polakow żyje w biedzie, bo transformacja ich wydymała, a wy teraz robicie tragedię, bo ktoś się za was wziął. Może zrobicie taką dramę na widok rent osób niepełnosprawnych? A może zapłaczecie nad losem umierajacych chorych, którym państwo nie zapewnia nawet dostępu do specjalisty?
Jak się okazuje, #programista15k jest równie obrzydliwy, co górnik.
#bekazpodludzi
  • 166
@boskakaratralalala: Wejście do UE pozwoliło nam otworzyć tutaj centra informatyczne dużych korpo. A duże korpo tu przychodziły bo było z kogo wybierać. A było z kogo wybierać bo lewicowi trologdyci nie dorwali się do władzy za wcześnie i nie zdążyli wygonić tylu specjalistów ile byli w stanie.

A moje ego nie ma nic do tego bo nie jestem informatykiem, chociaż tak mam działalność gospodarczą którą będę zamykał pod koniec roku i
ktoś się za was wziął.


@boskakaratralalala: ty rozumiesz, że wszyscy na tym finalnie stracą ale ludzie w IT nie za bardzo bo i tak ich brakuje na rynku? Szefowie programistów będą musieli im zapłacić więcej, żeby im to wyrównać, więc podbiją stawki swoim klientom, oni z kolei odbiją to marżą na produktach, które kupujesz.

Ewentualnie robota w Polsce stanie się tak droga, że wszystkie zachodnie firmy, które mają tutaj centra usług
@boskakaratralalala: Tutaj jest po prostu dużo programistów to teraz jak się za nich zabiera to teraz krzyczą. A do kogo niby PiS się dobierał wcześniej? Bo to że rozmontowuje demokracje to oczywiste ale co informatycy mają do tego - ich zainteresowaniami są nowoczesne technologie a nie political fiction PiSowskie.

Dodam, że faktyczne zlikwidowanie liniówki to coś o co się obawiałem od lat mimo, że sam na niej jestem od niedawna to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuna999: do mojego zawodu przykladowo się dobrał kilka lat temu, przez co zaczalem płacić znacznie więcej podatku.
No i właśnie dlatego trzeba punktować takie polityczne uposledzenie. Przez to, że nie było zainteresowani polityka, teraz za to zapłacą. Protesty i wołania ze stron różnych branż trwają od lat.
@boskakaratralalala: To ja nie znam żadnej sytuacji poza tą głośną branżą futrzarską gdzie PiS by się mocno do kogoś dobierał. Wiem tylko, że prowadził nagonki na lekarzy i nauczycieli ale nie słyszałem by miało to jakieś konsekwencje finansowe dla tych ludzi.