Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 217
**** całym sercem, ale to jak skwerczą #programista15k jest piękne xD
Macie tu prawdziwy raj- zarobki zachodnie, ceny wschodnie, a teraz staniecie się #programista14k. Jesteście zwyczajnie żałośni, 80% polakow żyje w biedzie, bo transformacja ich wydymała, a wy teraz robicie tragedię, bo ktoś się za was wziął. Może zrobicie taką dramę na widok rent osób niepełnosprawnych? A może zapłaczecie nad losem umierajacych chorych, którym państwo nie zapewnia nawet dostępu do specjalisty?
Jak się okazuje, #programista15k jest równie obrzydliwy, co górnik.
#bekazpodludzi
  • 166
@boskakaratralalala: sposoby na uniknięcie podatków nadal są, więc przykro mi, ale nie spełni się Twój mokry sen ( ͡° ͜ʖ ͡°) a osoby niepełnosprawne regularnie wspieram i to w bardziej skuteczny sposób, bo dając im bezpośrednio pieniądze w zbiórkach. Ciekawe ile razy Ty się podzieliłeś kasą z potrzebującymi.
@JanuszSraczek: Problem jest w tym, że w Polsce nie jesteś w stanie dostać takiej pensji na etacie w IT jaką dostaniesz na zachodzie, czy to Niemcy, czy Holandia czy USA nie ma znaczenia. I ludzie często i gęsto wybierali pozostanie tutaj bo mieli niższe podatki i niższe koszty życia. Teraz PiS zwiększa im i podatki i koszty życia i część z nich po prostu wyjedzie.
@boskakaratralalala: Generalnie ja jestem gotowy nawet płacić te 28% podatku liniowego. Ale chcę za to mieć jakiś przyzwoity poziom świadczonych przez państwo usług. Do lekarza na NFZ się nie da, PiS tutaj nic nie zmieni, lekarze magicznie nie wrócą. Za przedszkole o szkołę płacę prywatnie, bo inaczej dziecko będzie chodzić na 14 do szkoły i słuchać jakie to osoby LBGT są złe. Dentysta na NFZ? Zapomnij. Autostrady? Najdroższe w Europie. System
@boskakaratralalala: Ok rozumiem, ale jednak każdy patrzy głównie na siebie więc nic dziwnego, że programisci piszą o tym gównianym nowym ładzie teraz. A tak z ciekawości to te koszty 50% uzyskanie przychodu to nie dotyczyły też przypadkiem informatyków?
Ale kto po tych na b2b programistach będzie tęsknił. Są jak amazon. Tylko korzystają z infrastruktury a nic się nie dokładają.
Chodzi o hipokryzje programistów, którzy kryzcza dopiero teraz, gdy pis dobiera się do nich. Jakoś nje krzyczeli, gdy dobierał się do innych.


@boskakaratralalala:

Mógłbym się zgodzić z większością, ale porównujesz ucinanie zarobków budżetówki (górnicy, pielęgniarki, lekarze) oraz wydatków z budżetu (chociażby wspomniane świadczenia dla niepełnosprawnych) do zarabiających na siebie programistów.
Dodatkowo to o czym piszesz (patrzenie na wspólny interes i to jak się dzieje drugiemu) to wizja utopijna albo dotycząca chociażby