Wpis z mikrobloga

#python #programowanie #javascript

Cześć,
Chciałem hobbystycznie zacząć naukę programowania. Po wstępnym researchu zastanawiam się nad Pythonem i JavaScript. Jakiś czas temu zacząłem zabawę z Arduino i fajnie byłoby to jakoś połączyć.

Który z tych języków polecacie do nauki ? Jeśli bym się w tym odnalazł to nawet z myślą o pracy zarobkowej z tym związanej. Oczywiście mówię o dalekiej przyszłości.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cppguy stąd "raczej"
@dzefreZ efekty każdej pracy są jakoś widoczne. Np. w pythonie stawiasz serwis do monitorowania wilgotności i temperatury w pomieszczeniu. Czy to jest dla Ciebie fun? Czy raczej zabawa, żeby to wyglądało ładnie i miało dynamiczne wykresy, etc?
  • Odpowiedz
@dzefreZ tak. Ale jeśli myślisz o pracy, to tym bardziej skup się na czymś, co będzie dawać frajdę. Żebyś dał radę, gdy już zrobi się pod górkę.
  • Odpowiedz
@maciejg: Jedyne co znam z programowania to HTML, więc cięzko mi na starcie stwierdzić w którą stronę chcę iść. Myśle, że tworzenie aplikacji brzmi dla mnie przyjemnie
  • Odpowiedz