Wpis z mikrobloga

  • 7
Mężczyźni: tworzą konflikty wojenne i zmuszają innych mężczyzn do walki w tych konfliktach

Wykopki: baby złe

Ciekawy jestem, ile osób pod tym wpisem z jednej strony pisze, że mężczyźni na wojnie mają gorzej, bo walczą na pierwszej lini frontu, a z drugiej strony te same osoby są przeciw przyjmowaniu kobiet do wojska, policji i innych tego typu jednostek?
  • Odpowiedz
  • 1
Nie żebym się czepiał - z tego co widziałem kiedy zawsze lądował wpis o obecnych problemach mężczyzn to za każdym razem pojawiały się komentarzy oskarżające op o szowinizm faszyzm, że jest incelem.


@Yamikaze A masz może jakiś przykład? Bo moje podejście jest takie, że jeśli wpis był pisany w stylu "baby mówią, że tu mają źle, ale spójrzcie na mężczyzn, którzy tam mają w #!$%@? gorzej, więc baby #!$%@?ą głupoty", to nie
  • Odpowiedz
@grzsci: Kurde - jak mam ci to udowodnić skoro nie robię screenów wyzwisk i nie dodaję do ulubionych takich postów? (szybkie kopanie ulubionych - może tutaj coś będzie, bo ostatnio wywalałem 90% wpisów i możliwe, że mi umknęło. https://www.wykop.pl/wpis/50179555/heheszki-humorobrazkowy-pasjonaciubogiegozartu-bek/ . Wstarczy też przejrzeć tagi #redpill lub #dyskryminacjamezczyzn i po dodaniu paru mirków na czarno można ciekawe rzeczy zobaczyć w komentarzach)
Co nie zmienia faktu, że takie osoby które atakują osoby mówiące
  • Odpowiedz
  • 4
@grzsci

Bo moje podejście jest takie, że jeśli wpis był pisany w stylu "baby mówią, że tu mają źle, ale spójrzcie na mężczyzn, którzy tam mają w #!$%@? gorzej, więc baby #!$%@?ą głupoty", to nie dziwne, że ktoś taki zebrał wyzwiska typu incel.

A czemu? Masz teraz akcję onetu "107 lat", która opiera się na opracowaniu dotyczącym "luki między płciami", tylko to opracowanie nie dotyczy żadnej "luki", tam jest przyjęte że tylko
  • Odpowiedz
@Trusky92: Onet w formie? Chyba żyłeś pod lodem kilakset lat. Bo szczególne pietnowanie zabijania kobiet i dzieci ma miejsce już od dawien dawna.
Przy tekstach z podobnych zwrotem z rzezi Ochoty czy na Wołyniu tęz bedziesz sie tak oburzał?
  • Odpowiedz
co się dzieje z kobietami podczas wojny czy tak #!$%@? jak to kobiety mają lepiej?


@GordonSzamlej: No i co z nimi takiego się dzieje, czego nie doświadczają faceci? Bo co, gwałty? No X #!$%@? D, mam Ci wyciągnąć historie, jak to krasnoarmiejcy gwałcili facetów podczas "wyzwalania"?

Idę na front dostać tym szrapnelem any day niż być jak zwierze zapędzone do klatki na łasce zwyroli.


@GordonSzamlej: Byłaś kiedykolwiek w tak ekstremalnej
  • Odpowiedz
  • 4
@AnMarie

Kto tego oczekuje?

Społeczeństwo. Od mężczyzn oczekuje się obrony kraju, dlatego problemem nie jest obowiązkowa kwalifikacja wojskowa, a wcześniej obowiązkowy pobór.
  • Odpowiedz
@Trusky92: Z ewolucyjnego punktu widzenia sprawa jest prosta. Nadrzędnym celem każdej jednostki jest przekazać swoje geny dalej. Choć w polskim społeczeństwie kobiety i mężczyźni stanowią mniej więcej po połowie populacji, kobieta jest ewolucyjnie warta więcej niż facet. Dla uproszczenia przyjmijmy, że grupka dwudziestu osobników, dziesięciu mężczyzn i dziesięciu kobiet, jest rocznie w stanie wyprodukować dziesiątkę potomstwa. O ile spadną możliwości reprodukcyjne tej grupy, jeśli zginie jeden mężczyzna? Pozostaną takie same. A
  • Odpowiedz
Społeczeństwo. Od mężczyzn oczekuje się obrony kraju, dlatego problemem nie jest obowiązkowa kwalifikacja wojskowa, a wcześniej obowiązkowy pobór.


@Fidel1: to polecam mieć #!$%@? w normy społeczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czy umarli w walce czy szukając schronu


@Kaiwo: Mężczyzny broniącego swojej rodziny i dobytku w walce jest mniej szkoda niż tego co próbował się zamiast walczyć schronić?
  • Odpowiedz
@Michail_Bialkow: Dzisiejsze młode kobiety wraz z feministkami wywracają ten dziejowo/ewolucyjny schemat, z podziałem na płcie i ich celami, walcząc o całkowitą równość płciową. To w końcu sprzeciwiamy się atawizmom czy jednak w odniesieniu do mężczyzn nie? Coraz mniej kobiet rodzi dzieci i tak z czystej ciekawości według twoich kryteriów, cenniejsza dla społeczeństwa jest kobieta, która nie chce mieć dzieci, czy zdrowy silniejszy fizycznie facet?
  • Odpowiedz
W sumie zabawne jak teraz niektóre lewaki (kojarzę po nickach) w tym wątku odwołują się do ewolucji, natury, że to zrozumiałe itd. a w innym będą pisać, że płeć to konstrukt społeczny i musimy dążyć od pełnej równości, nikt już do niczego nikogo nie musi zmuszać, kobiety nie muszą rodzić dzieci (no nie muszą i spoko) i tym podobne. No i fajnie, ale prosiłbym o pewną konsekwencję, bo w zależności od kontekstu
  • Odpowiedz