Wpis z mikrobloga

Opłata reprograficzna - triggered.

Nic mnie tak ostatnio nie #!$%@? jak ten temat. Płacenie podatku przy kupnie RTV na rzecz g****artystów, którzy nic nie robią, nic nie tworzą tylko chcą na nas pasożytować.

Nie pamiętam ile dokładnie, 4 czy 5 czy 6 procent od urządzenia. Telewizor za 3 tysiące? Niekoniecznie, bo już 3200 zł i cyk 200 zł dla Hołdysa albo innego kretyna.

Stanowski nakręcił na ten temat dzisiaj kolejny odcinek swojego programu, do ciśnięcia dołączył się Ziemkiewicz, Mentzen, Mazurek zaorał propagującą pasożytnictwo Łepkowską.

Nie powinni dostać nic, ani złamanego grosza, nas chcą traktować jak złodziei.

Doszło do tego, że Stanowski dogadał się z Mentzenem i przygotują ustawę + zbiorą podpisy pod CAŁKOWITĄ likwidację podatku, bo pewnie nie wiecie, ale aktualnie płacimy go przy kupnie papieru (tak, jesteście złodziejami książek) czy płyt CD (kradniecie gry, muzykę, filmy i inne rzeczy).

Każdy rozsądny obywatel powinien się pod tym podpisać (poza wyborcami PiS i Lewicy, bo zagłosują za) i nagłaśniać temat, bo będziecie płacić teraz hajs na przysłowiowych aktorów Klanu, muzyków typu Feel, Jandy, Hołdysy, Mroczków i tysiące innych ludzi, których nigdy w życiu nie widzieliście nawet na oczy, a którzy są od Was XXX razy bogatsi.

#konfederacja #bekazpisu #bekazlewactwa #artysci #bekazartystow #pasozyty #podatki #kanalsportowy #stanowski #mentzen #telefony #rtv #polityka
Pobierz MarcinDerk - Opłata reprograficzna - triggered.

Nic mnie tak ostatnio nie #!$%@? j...
źródło: comment_1620818883R5LhuU6qENt0u1DrQOhtbE.jpg
  • 12
trzeba wspierać polską kulturę


@DizzyEgg: Z chęcią będę wspierał kulturę poprzez chodzenie do kina, teatru, filharmonii, kupując książki, itd. Czemu ta opłata ma dotyczyć telewizorów? Może nałóżmy ten podatek też na np.:
długopisy - mogę przecież przepisać czyjąś książkę
kredki - mogę przecież skopiować czyjś obraz
ubrania - mogę przecież z nich zrobić kostium teatralny
instrumenty - mogę przecież zagrać na nich czyjś utwór
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NonOmnisMoriar: jak artysta tworzy coś co jest ważne dla wielu ludzi, to ma zajebiście dużo sposobów na zrobienie na tym kasy, od platform streamingowych i kasy za odtworzenia/reklamy, przez serwisy patronackie, po promowanie sprzedaży swoich dzieł albo merchu, lub materiały sponsorowane. Gwarantuję Ci, że wielu ludzi chętnie wspiera artystów i twórców treści, które są dla nich ważne. A jak nie są ważne, to taki artysta musi niestety poszukać innej pracy...
Opłata reprograficzna - triggered.


@MarcinDerk: opłata (podatek) za to że ktoś może coś kopiować:
Należy tu przypomnieć generalną zasadę aksjologiczną naszego systemu prawa podatkowego, że Państwo nie może czerpać przychodów fiskalnych z przestępczej działalności podatników” (wyrok z 19 sierpnia 2020 r., sygn. akt III SA/Wa 1982/19).