Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam, a raczej miałem studenta na zleceniu, który do wykonywanej pracy korzystał z nielegalnego oprogramowania. Czy można go jakoś dojechać?
Czy w przypadku zlecenia okres wypowiedzenia na 2 miesiące jest faktycznie nielegalny?

#dzialalnoscgospodarcza #firma #prawo #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6097d3d2fe0977000b8ae9bd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
źródło: comment_1620562987fxkBUOQNdxgjOQerVowXfM.jpg
  • 71
@vostok: kluczowy jest ten zapis że zleceniodawca jest zobowiązany zapewnić narzędzia. Ale to już jest kwestia konkretnej umowy, chociaż masz rację że na wielu takich umowach ten zapis jest. Ale na takiej umowie teoretycznie zleceniodawca nawet nie ma prawa Ci dawać poleceń, a to że jest niewłaściwie wykorzystywana przez januszy to inna sprawa.

@NevilX: To Ty mi pokaż podstawę prawną że przy umowie cywilnoprawnej jak umowa zlecenie czy o dzieło,
Znaczy student na zleceniu ma zrobić projekt za 5 stów na oprogramowaniu za 1000 euro? Czyli, innymi słowy, praca płatna ujemnie?


@janeeyrie: Jeśli nie stać go na oryginalne narzędzia to nie powinien wykonywać takich zleceń. Warsztat samochodowy też wykonuje drobne prace za kilka stów a wyposażenie kosztuje spore pieniądze. Student powinien oszacować ile zleceń musi przyjąć i za jakie pieniądze aby opłacić swoje rachunki i zacząć zarabiać na swojej pracy. Pakie
@anonimek123456: No dobra, ale co jeśli do wykonania zleceń potrzeba nie jednego programu, tylko kilku? Uważam, że to jest dość dyskusyjna kwestia. Większość oprogramowania jest sprzedawana po takiej samej cenie nieważne czy mieszkasz w Szwajcarii, USA czy w Polsce, tylko jak zarabiasz $600 to kupowanie programu za $500 jest dużo bardziej dotkliwe niż dla kogoś, kto zarabia $3000. Tak samo zysk, który wypracowujesz na tym oprogramowaniu w Polsce będzie nieporównanie mniejszy
trudno żeby firmy dostosowywały swoje ceny do biedujących krajów


@anonimek123456: Mogłyby i powinny dostosować. Nawet dla własnego interesu, bo przy zaporowych cenach wiadomo, że mało kto w krajach trzeciego świata kupi oryginał. Raczej wszyscy będą jechać na piratach, także dochód będzie = 0, a gdyby ceny były dostosowane do danego kraju i w miarę przystępne, to myślę, że większość osób wolałaby nie komplikować sobie życia i mieć oryginały.

Niektóre serwisy streamingowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a dlaczego robił na nielegalnym oprogramowaniu? Nie dostarczyłeś mu narzędzi niezbędnych do pracy? Pewnie jeszcze na swoim kompie pracował, bo firma sprzętu nie zapewniła.


#!$%@? jak to ma prawie 3k plusów to nie ma dla Was ratunku. Mam nadzieję, że jak zlecicie komuś przeprowadzkę to zapewnicie mu busa xD
No banda debili.
czy ty zapewniales mu narzędzia pracy?


@staryhaliny: zlecenie to nie uop, nie trzeba zapewniac narzedzi do pracy jesli nie ma tego w umowie

Jakbym chcial zeby ktos napisal mi 5 artykulow pod seo na umowie zlece ie to musze mu kompa kupic? No chyba nie. A czy jak zobacze, ze pracuje na nielegalnym sprzecie/sofcie to moge go #!$%@?? ano moge, nawet powinienem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czy ty zapewniales mu narzędzia pracy?


@staryhaliny: zlecenie to nie uop, nie trzeba zapewniac narzedzi do pracy jesli nie ma tego w umowie


@kefas_safek: ale gdzie ja twierdzę, że jest taki obowiązek? Zadałem pytanie czy OP zapewniał srodki do wykonania zlecenia (np. udostępnił komputer). Sam w drugiej części powyższego zdania napisałeś "jeśli nie ma tego w umowie", więc chciałem właśnie o to dopytać OPa