Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc:

Ogólnie to mięsko mogłoby się trochę podusić w wodzie bo nie wiem czy trafiłem na słaba partie czy za krótko robiłem (a robiłem nawet za długo) wyszło twardawe


Obejrzałam filmik zanim przeczytałam ten komentarz i od razu mi przyszło do głowy, że indyk tak długo duszony zrobi się gumowaty albo twardy. Tak jak ktoś wyżej napisał, chyba lepiej by było indyka oddzielnie podsmażyć i dodać na koniec do gotowego farszu.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: A tak na codzien gotujesz czy teraz Cie zajawka zlapala? Ja wcześniej to standardowo ryż z kurczakiem czy coś, a teraz się łapie właśnie takich prostych przepisów z policzonej i jest fajnie. Ostatnio robiłem pierogi z jego przepisu to 3h mi zeszło xD Ale porcje na 3 dni wiec jeszcze jako tako ujdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@breslau98: na codzień to by mi się nie chciało tyle przy garach stac. Ale często pizze robię bo uwielbiam xD
Jakiś burgerki, tortille i takie tam. Burrito w sumie nigdy nie jadłem, tylko raz z foodtrucka, ale wyglądał jak gówno i zapewne podobnie smakował. W sumie to jak mi się zachce to robię coś innego, ale z policzonej szamy to tylko to burrito. Pierogi chyba z kwestiismaku brałem przepis i wychodziły
  • Odpowiedz