Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@defoxe: konkretnie to jak Ci trzeba mówić że w Korei północnej albo Wenezueli jest gorzej i nie potrafisz się domyślić że lepiej jest w krajach cywilizowanej Europy to może lepiej nie wyjeżdżaj.
P.S.- kasa to nie wszystko, są inne rzeczy które się w życiu liczą i których w Polsce nie znajdziesz ;)
  • Odpowiedz
i nie potrafisz się domyślić że lepiej jest w krajach cywilizowanej Europy to może lepiej nie wyjeżdżaj.


@Mave: No nie mam nawet możliwości. Trzyma mnie tu i rodzina, i to co już tutaj mam. Wyjeżdżając za granicę praktycznie bym był zerem. Wydaje mi się, że w krajach "cywilizowanej Europy" wcale nie jest też łatwo dojść do majątku typu dom i ogród. Z ciekawości szukałem kiedyś domu na południu Europy -
  • Odpowiedz
@defoxe: szwecja, norwegia, niemcy, szwajcaria - z krajów normalnych, gdzie zarabiałbym więcej i nie miałbym wyrzutów sumienia skazując dziecko na życie w tymże aka można próbować tam układać życie.

Nowa Zelandia, finlandia, islandia, norwegia - z krajów normalnych, gdzie chciałbym mieszkać bo jest pięknie i mam mokro jak myślę o zwiedzaniu na motocyklu.

Meksyk, filipiny, Malta, argentyna, chile - z krajów co prawda p------------h gorzej niż polska, ale mógłbym pracować
  • Odpowiedz
Nowa Zelandia, finlandia, islandia, norwegia


@Przegrywek123: Do Nowej Zelandii wpuszczą cię od tak na czas nieokreślony? W Finlandii, Islandii czy Norwegii zarobki są ale koszt wynajmu powiedz mi jaki jest? Kupisz tam dom?

z krajów normalnych, gdzie chciałbym mieszkać bo jest pięknie i mam mokro jak myślę o zwiedzaniu na
  • Odpowiedz
@defoxe: podejście nastolatka? XD Mam podejście takie że mam zawód który umożliwia mi bycie super fleksyjnym (wystarczy mi angielski i laptop) - do tej pory zwiedziłem ponad 10 krajów i po prostu wolę takie coś - nawet skakanie co dwa lata do innego kraju, niż siedzenie na dupie, zrobienie dziecka i c--j. Zrozum że są inne imperatywy niż zrobić dziecko zbudować dom.

Tak, kupiłbym dom w Norwegii jeśli pojechałbym tam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@defoxe: nikt nie mówił, że łatwo jest dojść do jakiegokolwiek majatku- jest trudno jak wszędzie. Z żadną nieprzyjaźnia się nie spotkałem, ostatni raz to w Polsce xD
Lepsza pogoda, lepsza infrastruktura, lepsza kultura pracy, ludzie otwarci i bezproblemowi- choćbym w Polsce miał zarabiać 3x większą kasę niż tu gdzie jestem to w życiu bym się nie zamienił. Kraj do wiecznego w--------a się i depresji, gdzie nie szanuje się drugiego człowieka,
  • Odpowiedz
Zrozum że są inne imperatywy niż zrobić dziecko zbudować dom.


@Przegrywek123: No ja to rozumiem. Uwielbiam podróże ale muszę mieć SWOJE miejsce bazowe. Kawałek świata który należy tylko do mnie i na którym robię co chcę. Lubię coś pomajsterkować, porobić w ogrodzie itp. Lubię wyjechać na "drugi koniec świata" ale wrócić do tego swojego miejsca.

Tak, kupiłbym dom w Norwegii jeśli pojechałbym tam na stałe, bo niespodzianka - pracowałbym tam
  • Odpowiedz
Jak ktoś wyjechać nie może to trudno, ale nie trzeba innych od tego odwodzić ;)


@Mave: Nie no ja nie odwodzę. Myślę tylko, że podejście w stylu "wszędzie dobrze byle poza Polską" nie jest takie prawdziwe jak mówicie... A gdzie jesteś?
  • Odpowiedz
w Hiszpanii obecnie


@Mave: To pewnie słyszałeś o "ocupados"? Zdaje się tak o nich się mówi? Wyjeżdżasz na dłuższe wakacje, w tym czasie ocupados wchodzą ci do domu, zmieniają zamki i dziękujemy - masz problem. Zgodnie z prawem nie ma opcji ich wyrzucić. To tak w temacie chorego prawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: 2 miliony za dom "average price". Hm... 12 lat byś musiał całą pensję na niego przeznaczać, a jak z kosztami utrzymania? Gdzieś trzeba mieszkać i coś jeść odkładając na dom. Więc dajmy na to 24 lata odkładania na dom w zimnym i ciemnym kraju. Jeszcze mnie nie przekonałeś ale próbuj proszę dalej.
Prawo bez problemu umożliwia zakup obcokrajowcom? Parę lat temu szukałem nieruchomości w Chorwacji - tak z ciekawości.
  • Odpowiedz
w Polsce różowa oskarży cię o p-----c, przyjdą niebiescy


@Jason_Stafford: A w Hiszpanii nie?

Z-----e prawo jest wszędzie ¯_(ツ)_/¯


@Jason_Stafford: no ale czekaj, argumentacja za wyjazdem z Polski była też taka, że to tutaj jest prawo z-----e a na zachodzie idealne. No to w tym momencie z jednego grajdoła pakuje się człowiek w totalnie nieznany sobie inny grajdoł prawny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mave: To pewnie słyszałeś o "ocupados"? Zdaje się tak o nich się mówi? Wyjeżdżasz na dłuższe wakacje, w tym czasie ocupados wchodzą ci do domu, zmieniają zamki i dziękujemy - masz problem. Zgodnie z prawem nie ma opcji ich wyrzucić. To tak w temacie chorego prawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@defoxe: słyszałem i nie, nie tak się o tym mówi. I co to konkretnie
  • Odpowiedz
Właśnie dlatego między innymi szanuje fakt, że mieszkam w normalnym kraju i normalnym społeczeństwie, bo jak widać Polak nie potrafi wytrzymać 5 minut żeby się nie p-------c do czegoś :)


@Mave: No tak mi się oni skojarzyli z Hiszpanią (to jak się o nich mówi?). Nie obruszaj się tak, nie miałem na celu urażenia twojego ego emigranta tylko pokazanie, że inne kraje też mają swoje patologie. To nie jest tak,
  • Odpowiedz
I w chuju mam przekonywanie ciebie, gostek, kim ty jesteś - chcesz to mieszkaj w tym gnoju i racjonalizuj sobie dalej, że nie wszyscy są na to skazani,.


@Przegrywek123: Ale chwila, dlaczego ty mi teraz ubliżasz? Co ty teraz żeś napisał?! Co to ma być za poziom? To ten poziom "zachodu" jest? (ʘoʘ)
  • Odpowiedz