Wpis z mikrobloga

Wiecie jak sie ciagnie hajs z tarczy covidowej?
Jest restauracja sushi w Krakowie, ktora dostala ponad milion zlotych z tarczy.
Skąd strata? Ano jak zamawiasz to „platnosc tylko gotowka”. Jak nie masz gotowki to „obok jest bankomat”. Dostajesz zarcie a paragon? Komu to potrzebne.
Zarcie sprzedane, hajs przyjęty. Przychód 0zł a rybki pewnie kupione na fakture i „zepsuly sie” bo knajpa nie moze byc otwarta..
#koronawirus #biznes #pieniadze #ciekawostki #krakow #jedzenie #gastronomia #gotujzwykopem
źródło: comment_1620406589BXiaCZWEV62FmsiTnhoZv9.jpg
  • 23
@nairoht: masz konkrety od OPa i się do nich nie odnosisz, tylko piszesz coś o jakichś obrotach. No takim hasłem o "wglądzie w księgowość" to byśmy mogli przerywać jakąkolwiek dyskusję o czyimś biznesie, uczciwości (jakoś przy wpisach o politykach którzy kombinują z oświadczeniem majątkowym albo przepisują wszystko na żonę nie widzę za dużo takich mądrości) i w ogóle funkcjonowaniu biznesu. Bo mireczki mają fetysz przedsiębiorców (poniekąd wynikający z zagadnień czysto politycznych)
@BrockLanders: a kim #!$%@? jest op XD patrzac po wpisach fanem pato gwiazd w necie - i mam mu wierzyc bo tak napisal? XD jak ma podstawy to niech zglosi sprawe do skarbowki oni chetnie #!$%@? janusza za brak fiskalizacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@negroni: albo masz partnera uber bolt, masz zatrudnionych 8 tysięcy kierowców, obrotu miesięcznego kilka milionów miesięcznie i nagle przez covid masz mniejsze obroty. I cyk milion z tarczy oczywiście dla prezesa na nowe auto, a kierowcy i tak zarabiają tylko to co wyjeżdża ¯\_(ツ)_/¯
@negroni: #!$%@? prawda. Knajpy jak sushi żyjące z turystów/spotkań biznesowych/randek nie muszą nawet kobinować przy spadku dochodów bo ten jest gigantyczny. Bańka to nie jest tak dużo, niektóre knajpy połowę z tego w miesiąc wykręcały, a tu już kilka miesięcy pozamykane. Wcześniej i tak krucho z turystami było. Parę osób w mojej rodzinie siedzi w gastro w knajpach które podostawały pomoc. Niektóre po 500 tys dostały, a czynsz np 30-50 tys