Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej transportować rowery samochodem? Od dłuższego czasu się zastanawiam jaki bagażnik kupić na 3 rowery. Jestem raczej niski (175m) i mam raczej wysoki samochód (Kia Sportage) ( ͡º ͜ʖ͡º), więc montowanie na dach może być problematyczne ¯\_(ツ)_/¯ choć nie niemożliwe. Nie musiałbym tego demontować po każdej wycieczce (raczej), ale 15kg podnieść nad głowę nie jest łatwe (z drabinką bym musiał się wozić xD) Poza tym mam szklany i otwierany dach, średnia estetyka z rowerami nad głową ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki Thule na hak wydaje się być najwygodniejszy dla niskiego mnie, poza tym łatwe i szybkie w montażu/demontażu. Samochód jest zdecydowanie dłuższy więc trzeba uważać na parkingach i stromych podjazdach/zjazdach, samo parkowanie tez może być kłopotliwe (więcej miejsca jest potrzebne) no i musiałbym zamontować hak bo go nie mam. Poza tym jest spory i trzeba mieć miejsca na jego chowanie. To zdecydowanie najdroższa opcja i nie jestem przekonany czy to jest warte swojej ceny. Ostatnią opcją jest taki ściągany bagażnik na tylną klapę, który jest najtańszy. Jego używanie wiąże się z kilkoma problemami: może porysować samochód (lakier i/lub lampy), nie da się otworzyć bagażnika przed zdemontowaniem rowerów, trzeba zawsze chować aby nie zmienił właściciela, choć nie zajmuje strasznie dużo miejsca. Jakieś rady? Kto używał/używa i poleci jakieś rozwiązanie?

#rower #podroze #gory #samochody #szosa

Jaki bagażnik?

  • Thule na dach 17.9% (12)
  • Thule na hak 74.6% (50)
  • Coś montowane na paski na tylną szybę 7.5% (5)
  • Inny, napisz w komentarzu jaki. 0% (0)

Oddanych głosów: 67

  • 19
@boguslaw-de-cubalibre: Używałem pasów na tylną szybę i dobrze zamontowane rowery nie powinny nic porysować, aczkolwiek u mnie porysowały plus zaginiotły klapę (wersja do Hatchbacka), prawdopodobnie podczas wożenia 2 rowerów po wertepach. Tak jak piszą wyżej - jak możesz na hak bierz na hak.
@boguslaw-de-cubalibre: Jestem świeżo po zamontowaniu haka w Sportage, hak wypinany w aso razem z instalacją 2300 brutto, thule na 2 rowert 1600 brutto, dodatkowa tablica/badania/rejestracja w leasingu 200 brutto, więc tanio nie jest - ale warto. Bagaznik bezbproblemowo chowa się do bagażnika, a sama instalacja trwa dosłownie chwilę. Jeśli planujesz rzadko używać to taniej wyjdzie Ci wynająć rowery.