Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
Mirki ja odnośnie szczepienia.
Mam możliwość w dniu dzisiejszym zapisu. Jednak mam cały czas mętlik w głowie - moje stanowisko jest raczej takie - poczekam może w przyszłości.
Nie jestem przeciw, nie jestem entuzjastą ponieważ nie znam się na tym. W mojej okolicy bez problemu za kilka dni mogę zapisać się na Pfizera lub Modernę, bo chyba takie o ile już bałbym pod uwagę.
Dzwoni mama że sąsiad po szczepieniu 2 dni zmarł, ktoś tam wieś dalej też. Kurde 35lat niby zdrowy jestem, lecz obawy jakieś mam.
Czy jest w stanie ktoś merytorycznie przedstawić swoje stanowisko? Za lub przeciw. Czytałem trochę tag ale przeważnie ludzie toczą wojenki jak xbox vs ps.
#szczepienia #szczepionka
  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@19michael86: Wytłumaczę na zasadzie analogii - to tak, jakbyś miał do wyboru dotrzeć gdzieś samochodem (covid) lub samolotem (szczepionka). Prawdopodobieństwo, że Twój organizm spotka się z sars-cov-2 (w tym z jego mutacjami) z czasem dąży do jednego, więc należy założyć, że to nastąpi. Statystycznie szczepionki są dużo bezpieczniejsze niż sam wirus. Oczywiście, może być tak, że w indywidualnych przypadkach organizm źle zareaguje na szczepionkę, podczas gdy wirus nie byłby problemem.
  • Odpowiedz
@Bordomir:

Cerebral venous thrombosisand portal vein thrombosis: a retrospective cohort study of 537,913 COVID-19 cases, Taquet et al.

The incidence of CVT after COVID-19 diagnosis was 42.8 per million people(95% CI 28.5–64.2) including 35.3 per million(95% CI 22.6–55.2) first diagnoses. This was significantly higher than the CVT incidence in a matched cohort of patients with influenza (RR=3.83, 95% CI 1.56–9.41, P<0.001) and people who received an mRNA vaccine (RR=6.67, 95% CI 1.98–22.43,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@19michael86: tak bardzo martwisz się o swoje zdrowie, że pytasz o zdanie pietnastolatków z portalu ze śmiesznymi obrazkami, którzy spędzają dnie na debatach w stylu "czy batozenie gejów w Polsce to obowiązek patrioty"? Bardzo sprytne.
  • Odpowiedz
@Pangia ale teraz to jak łysy grzywką o kant kuli. Poczytaj o szczepionkach przeciwko gruźlicy (wprowadzonych blisko 100 lat temu). Też nie masz 100% gwarancji że nie zachorujesz. Masz za to gwarancje że jeśli dojdzie do zakażenia to organizm będzie w stanie łagodniej przejść to g%wno, a nie zdechnąć jak XIX w. Pisarz na "suchoty".
  • Odpowiedz
@19michael86: jestem ogólnie dosyć schorowanym człowiekiem i covid to dla mnie wyrok śmierci. Miesiąc temu przyjąłem druga dawkę Pfizera i mam się świetnie. Żona również Im szybciej ludzie się szczepią tym szybciej pokonamy tą zarazę. U mnie w kraju już ponad połowa populacji jest szczepiona, do końcu roku będzie cała. Wszystko mamy otwarte, żadnych lockdownow.
  • Odpowiedz
@19michael86: Mam takie samo podejście jak ty, ani nie jestem za ani przeciw, ciągle się zastanawiałam. 2 dni temu z ciekawości weszłam na stronę, był termin na jutro to klepnęłam. No i jutro idę.
  • Odpowiedz
Jestem pod wrażeniem dyskusji. Pierwszy raz jestem na wykopie i myslalem, że to wylęgarnia szurów, a tu takie zdziwienie. U mnie niestety rodzice są szurami (mam 16 lat, wiec sam sie nie zaszczepie), ale smialo warto. Wystarczy poczytać. Polecam Naukowy Bełkot na yt
  • Odpowiedz
@fiskarsa: nie ma żadnych podstaw naukowych żeby się nie szczepić na początku ciąży - około 10 kobiet kobiet zaszło w ciążę podczas badań klinicznych Moderny i Pfizera i nic się nie dzieje (ilość poronień jest minimalnie niższa niż w grupie placebo). W badaniach na szczurach (ze względu na krótką ciąże) którym podawano wielokrotnie duże dawki szczepionek nie zauważono wpływu na ciążę oraz zdolności intelektualne potomstwa.

Ale ok, na początku ciąży
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aei9077:
@Azai:
dlatego że po dłuższym czasie wykazano wyższą skuteczność od Pfizera. Różnica kilku %, niby niewiele, ale zawsze. Poza tym są to prawie identyczne szczepionki więc nie ma co wybrzydzać :) ale gdybym miał wybór to wybrałbym Modernę.
  • Odpowiedz
@MichelDeProteina: rozumiem, tak z ciekawości spytałam, bo w środę mam termin na Modernę a już kilku znajomych mnie pytało czemu nie czekam na Pfizera (u mnie w okolicy najbliższe terminy są na koniec maja). Bo oni tylko Pfizer, wszystko inne zabija :P. Z laickiego punktu widzenia wyglądało dla mnie, że to podobne szczepionki więc brałam szybszy termin.
  • Odpowiedz
poczytaj wyniki badań klinicznych po prostu zamiast pytać wykopków


@olelek: Czyli ma się opierać na jakiś opracowaniach rodem z pudelka zamiast zapytać prawdziwych ekspertów wszechrzeczy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz