Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
Mirki ja odnośnie szczepienia.
Mam możliwość w dniu dzisiejszym zapisu. Jednak mam cały czas mętlik w głowie - moje stanowisko jest raczej takie - poczekam może w przyszłości.
Nie jestem przeciw, nie jestem entuzjastą ponieważ nie znam się na tym. W mojej okolicy bez problemu za kilka dni mogę zapisać się na Pfizera lub Modernę, bo chyba takie o ile już bałbym pod uwagę.
Dzwoni mama że sąsiad po szczepieniu 2 dni zmarł, ktoś tam wieś dalej też. Kurde 35lat niby zdrowy jestem, lecz obawy jakieś mam.
Czy jest w stanie ktoś merytorycznie przedstawić swoje stanowisko? Za lub przeciw. Czytałem trochę tag ale przeważnie ludzie toczą wojenki jak xbox vs ps.
#szczepienia #szczepionka
  • 215
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hitherto: Moim zdaniem wszystkie szczepionki powinny być dobrowolne
Na szczęście nie są, k---a idioci coraz więksi się znajdują w tych internetach, przecież to by r-----------o cały świat
  • Odpowiedz
@Bordomir: w Polsce według zaleceń takie osoby (po przeszczepie), nawet jeśli są ozdrowieńcami, były szczepione dwoma dawkami. Szybciej niż wychodziło z kolejki roczników ;). Tak, jest to zalecane.
  • Odpowiedz
@Azai i to dowód na co? W Polsce zaleca się zasłaniać twarz nawet, gdy nikogo nie ma w naszym otoczeniu. W Polsce nie refunduje się szczepienia ja HPV/dopiero zaczyna się to robić. W Polsce są dzieci, które nie mają okazji zjeść ciepłego posiłku.

Podsumowując - jakikolwiek lekarz, który szczepi ludzi przed zakończeniem badań robi to na własny rachunek sumienia i odpowiedzialność. Nie ma czegoś takiego jak przebadana szczepionka przeciw Covid w
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak przebadana szczepionka przeciw Covid w stosunku do: ozdrowieńców, osób po przeszczepach, kobiet w ciąży.


@Bordomir: Ostatnio pojawiły się już badania na ciężarnych (dotyczyły szczepipnek mRna). Nie wykazano negatywnego wpływu na rozwój płodu.
  • Odpowiedz
@CudMalina i sukcesywnie będą spływać kolejne. Wciąż kłamstwem jest mówić, że szczepionka jest super dla każdego. Są powody dla których warto poważnie się zastanowić, odroczyć szczepienie lub nawet z niego zrezygnować.
  • Odpowiedz
@Bordomir: ale zawsze trzeba się zastanowić co jest gorsze - szczepienie czy choroba. Skoro wiadomo że kobiety w ciąży mogą bardzo źle znieść chorobę to warto rozważyć szczepienie, żeby uniknąć ciężkiego przebiegu choroby. Szczególnie jeśli już lekarze wydają zalecenia, aby ciężarne szczepić.
Jeśli ma się wątpliwości w związku ze swoim stanem zdrowia to powinno poradzić się lekarza.
  • Odpowiedz
@CudMalina zgadzam się i nie zgadzam. Zbytnia wiara w lekarzy wielu zaprowadziła też do kostnicy. Niestety, ale w Polsce praktycznie brak jest odpowiedzialności zawodowej w tym środowisku. Natomiast faktem jest, że analizę ryzyka każdy powinien w swoim życiu przeprowadzać cały czas i dla wielu szczepionka będzie lepszym wyjściem niż jej brak.
  • Odpowiedz
@Bordomir: tego to jest dowód, że są pierwsze dane na temat wpływu szczepionek na te osoby oraz na temat wpływu samego Covidu na te osoby. Skoro według tych danych i lekarzy zajmujących się osobami po przeszczepie, szczepienie daje mniejsze ryzyko i większe korzyści niż nieszczepienie, to nie dziwię się tym ludziom, że decydują się zaszczepić. Oficjalne wskazania publikowane przez lekarzy i uznawane w Polsce towarzystwa medyczne nie opierają się na
  • Odpowiedz