Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
Mirki ja odnośnie szczepienia.
Mam możliwość w dniu dzisiejszym zapisu. Jednak mam cały czas mętlik w głowie - moje stanowisko jest raczej takie - poczekam może w przyszłości.
Nie jestem przeciw, nie jestem entuzjastą ponieważ nie znam się na tym. W mojej okolicy bez problemu za kilka dni mogę zapisać się na Pfizera lub Modernę, bo chyba takie o ile już bałbym pod uwagę.
Dzwoni mama że sąsiad po szczepieniu 2 dni zmarł, ktoś tam wieś dalej też. Kurde 35lat niby zdrowy jestem, lecz obawy jakieś mam.
Czy jest w stanie ktoś merytorycznie przedstawić swoje stanowisko? Za lub przeciw. Czytałem trochę tag ale przeważnie ludzie toczą wojenki jak xbox vs ps.
#szczepienia #szczepionka
  • 215
  • Odpowiedz
@19michael86: poczytaj ulotki moderny albo pfizera; jasno jest napisane w kilku miejscach że nie są znane wszystkie skutki uboczne. Tak naprawdę szczepionkę przebadano tylko na zwierzętach i jakiejś niewielkiej grupie ludzi. To samo z wpływem na płodność: nie są znane skutki długoterminowe; osoby w ciąży: nie są w pełni znane skutki.

Corminaty to chyba ta od pfizera: https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_pl.pdf
  • Odpowiedz
@DziobakApokalipsy_: pewnie że mała; czym jest 45k osób względem światowej populacji? Już nie mówiąc o krótkim czasie badań, przez co tak naprawdę mało co wiemy o długoterminowych skutkach (co wręcz potwierdza charakterystyka szczepionki).
  • Odpowiedz
@Luceeek: fajnie, tylko że podkreślam że nie wszystko zostało przebadane. Nikogo nie namawiam do szczepienia jak i nieszczepienia się. Róbcie co chcecie z waszymi ciałami. Każdemu radzę żeby nie polecał nikomu tego co ma robić bo to jego ciało. Polecanie zaszczepienia się jak i niezaszczepienia jest tak samo durne.
  • Odpowiedz
@Pimenista: nie, nieszczepienie się jest durne i samolubne. Są osoby, które nie mogą się szczepić z powodu chorób, a chcą. A Ci, co się nie szczepią stanowią dla nich zagrożenie. To jest durne.
  • Odpowiedz
@19michael86: bierz. Dowody anegdotyczne jak jakiś sąsiad co zmarł po szczepieniu to nie są rozsądne przesłanki by rezygnować. Serio, sama statystyka mówi, że covid jest dla każdego z nas większym zagrożeniem, niż szczepienie. A jak masz okazję na tego sławnego pfizera, co go cała Polska lubi najbardziej to tym bardziej. W przeciwieństwie do AZ nawet nie powinieneś mieć gorszych objawów niż ból ramienia. A już pomijając ochronę zdrowia i życia, pomyśl
  • Odpowiedz
@19michael86 mój kumpel w tym wieku był dwa tygodnie pod tlenem jak chorował na covid. Koleżanka ma najprawdopodobniej trwałe uszkodzenia płuc, 37 lat, przechodziła w listopadzie.

Od strony teoretycznej to szczepionki mRNA powinny być bezpieczniejsze od tradycyjnych. Jasne, nie ma badań wieloletnich, ale zaszczepiono już miliony ludzi i nic strasznego się nie dzieje. Jedyne co bym brał pod uwagę to wpływ na płodność, ale tu covid też ma potencjał na powikłania (wyszło
  • Odpowiedz