Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie miesiące zastanawiałem się jaki kupić samochód i radziłem mirasków z tagu #motoryzacja, więc czas na małe podsumowanie. Najpoważniej rozważałem #audi a5, #bmw g20, #alfaromeo giulia, #ford #mustang. Po wielu rozkminach i jazdach testowych wybrałem Giulię :)

Ogólnie wybór był bardzo trudny i sądzę, że z każdego z tych samochodów byłbym zadowolony.
Audi A5 przedlift odpadł przez wysokie ceny - 150 tysiecy za 4 letnie auto to nieco za dużo.
Audi A5 2021 odpadło przez usunięcie pokrętła do inforozrywki i jeszcze większy wystający tablet. W Audi podobał mi się Virtual Cockpit ale po przemyśleniach uznałem, że w sumie to mi to zbędne.
Mustang w grę wchodził raczej używany z USA (kilka rzeczy jest fajniej zrobionych niż EU). Niestety bardzo kiepskie wnętrze i system inforozrywki były powodami dla których fordzik odpadł i mógłbym go kupić tylko jako weekendowca. Na korzyść Mustanga to oczywiście dźwięk silnika i wygląd zewnętrzny.

BMW G20 było chyba największym rywalem Giuli. Odpadło ze względu na wyższą o 30-40 tysięcy cenę przy podobnym wyposażeniu i problemy z dostępnością(długie terminy oczekiwania na odbiór samochodu). Podstawowe zegary w BMW wyglądają tragicznie, niestety te za dopłatą również nie porywają. Na korzyść BMW to znacznie więcej opcji konfiguracji i kilka bajerów niedostępnych w Alfie.

Ok, w takim razie dlaczego wybrałem Afla Rumuno? :)
- niesamowity wygląd, do tego bardzo rzadko spotykany na drogach (ja widzę taką raz na 3 miesiące)
- świetny klimat wnętrza (przez te duże łopatki czujesz się jak w ferarri)
- obsługa dotykiem i pokrętłem
- niższa cena i niższe koszty utrzymania
- 5 lat gwarancji
- super skrzynia i łopatki
- to jak się ten samochód prowadzi jest nie do opisania - po prostu bajka

Dziękuje wszystkim, którzy mi doradzali i odpowiadali (często na głupie) pytania.
Jeśli ktoś ma podobne dylematy niech śmiało pisze postaram się pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
saycool - Przez ostatnie miesiące zastanawiałem się jaki kupić samochód i radziłem mi...

źródło: comment_1619950111xOdwWuxUyBfxrMTAqzbBhH.jpg

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@saycool: jak wystrzeli to pewnie spoko. Inaczej, że tam są jakieś przypały z tym jak tam zapala sie pirotechnika, niesymetrycznie, przez co poduszka idzie w bok/skos czy coś.
Raczej w necie o tym nie przeczytasz, bo to dość świeża sprawa (i raczej jeszcze wewnętrzna). Możliwe, że jak Alfa będzie to eskalować to będą robić akcje serwisową. Obserwuj temat.
  • Odpowiedz
@MichasQGP: Hej, chodzi o wygląd systemu. W funkcjonalność nie wnikałem, bo pewnie jest podobna. Najlepiej odpal filmiki na YT jednej i drugiej marki. Jeśli za każdym razem podłączasz Android auto to nie jest to jakiś problem. Ja to robię zazwyczaj jak jadę gdzieś dalej (navi) albo chcę posłuchać podcastu.
  • Odpowiedz
@saycool: nice. Sam stałem przed wyborem rok temu, ale padło na g21. Przez lockdown dopiero 10k przejechane. No jest ogólnie sztos, cóż więcej mogę powiedzieć:)

Co do AR - piękna jest i mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

BTW. Live cockpit z idrive 7.0 mocno daje radę.
  • Odpowiedz
@MichasQGP: Hej, chodzi o wygląd systemu. W funkcjonalność nie wnikałem, bo pewnie jest podobna. Najlepiej odpal filmiki na YT jednej i drugiej marki. Jeśli za każdym razem podłączasz Android auto to nie jest to jakiś problem. Ja to robię zazwyczaj jak jadę gdzieś dalej (navi) albo chcę posłuchać podcastu.


@saycool: spoko. Wnętrze ogólnie wg mnie dużo lepiej wypada w alfie. Nie wiem jak z jakością materiałów, ale ta
  • Odpowiedz
@emjot86: Silnik 2.0 200 koni, 6,6 do setki.
Jeździ po prostu bajecznie. Automat działa zajebiście, a samochód w zakrętach zachowuje się jak przyklejony.
  • Odpowiedz