Wpis z mikrobloga

#skrzyzowanie #prawojazdy #przepisydrogowe #kodeksdrogowy #drogawewnetrzna #strefaruchu #strefazamieszkania #quiz #prawko #prawkozlaysow #jedzbezpiecznie #polskiedrogi #stopcham

Cześć!
Prawdziwe, kłopotliwe skrzyżowanie, na którym dzieją się cuda przez (moim zdaniem) błędne / sprzeczne oznakowanie.
Zaznacz po kolei które twoim zdaniem pojazdy mogą opuścić skrzyżowanie.
Pobierz mieszalniapasz - #SKRZYZOWANIE #prawojazdy #przepisydrogowe #kodeksdrogowy #drogawewn...
źródło: comment_16195978657Bhq3wrTxGG1YauD0bgDGv.jpg
  • 48
D-1 działa do odwołania, a jak koniec wewnętrznej jest tuż przed przecięciem dróg, to włączanie i tak następuje na samym przecięciu


@radziol88: No dobra, jadę jak 4. Widzę D-1 na drodze wewnętrznej - OK, mam pierwszeństwo. Ale jadę dalej i widzę koniec tej drogi wewnętrznej więc włączam się do ruchu. No to mam pierwszeństwo czy włączam się do ruchu? Sprzeczne oznakowanie wg mnie.

a kto to widział, żeby ktoś z prywatnej
Ale jadę dalej i widzę koniec tej drogi wewnętrznej więc włączam się do ruchu. No to mam pierwszeństwo czy włączam się do ruchu? Sprzeczne oznakowanie wg mnie.


@vertical: zwróć uwagę, że włączanie się do ruchu wynika z faktu, że droga jest niepubliczna. O tym decyduje fakt, że nie jest drogą gminną, powiatową itd. Znak jest tylko informacją, która to potwierdza.
Więc z zasady D-1 jest ponad przepisem z ustawy.
Oczywiście nigdy
Strefa zamieszkania jest pomimo wszystko nadrzędna nad drogą wewnetrzną (pomimo, że jest z lewej strony).


@mieszalniapasz: Skąd taki wniosek skoro wyjeżdżając zarówno stąd czy stąd włączamy się do ruchu? Nigdzie w prawie nie jest napisane, że jedno włączanie się do ruchu jest nadrzędne nad innym. Wg mnie, jeżeli zależy Ci na tym, aby oznakowanie było tam poprawne to powinieneś napisać maila do zarządcy drogi ze zgłoszeniem błędnego/sprzecznego oznakowania.

zwróć uwagę, że
Google maps:


@mieszalniapasz: No i oczywiście - zamienić miejscami te dwa znaki, znak początek drogi wew. przesunąć i byłoby OK, wg mnie w tej chwili jest sprzecznie i nie da się ustalić kolejności przejazdu. Ja bym pisał maila do zarządcy drogi. Dodatkowo jeszcze większy zamęt wprowadza ten znak droga wewnętrzna z inną czcionką niż zwykle używana - czy to powoduje jego nieważność - nie wiem, chyba nie.
@mieszalniapasz: Wydaje mi się, że trudno, żeby doszło tam do dzwona ale jak dojdzie to pewnie będą się głowić kto jest sprawcą - wyjeżdżający zarówno ze strefy zamieszkania jak i od strony znaku ustąp pierwszeństwa instynktownie ustępują jadącym drogą poprzeczną i zapewne tak się tam przyjęło, dlatego ciężarówki jadą na pewniaka - nikt rozsądny nie będzie ryzykował i nie wyjedzie im od strony znaku ustąp ¯\_(ツ)_/¯
na wysokości znaku się włączam


@vertical: chciałbym żeby to było takie proste. Znak umieszczony bodaj do 10m od przecięcia się dróg jest traktowany jako będący na przecięciu. I tak włączasz się tak naprawdę na samym przecięciu.
A nawet jak znak końca będzie i z 30m dalej, to nie czyni od razu dalszej drogi drogą publiczną i nadal na samym przecięciu możesz się włączać do ruchu
Znak umieszczony bodaj do 10m od przecięcia się dróg jest traktowany jako będący na przecięciu. I tak włączasz się tak naprawdę na samym przecięciu.


@radziol88: No nie wiem, może i tak.

A nawet jak znak końca będzie i z 30m dalej, to nie czyni od razu dalszej drogi drogą publiczną i nadal na samym przecięciu możesz się włączać do ruchu


@radziol88: Ale to przecież ewidentnie nieprawda, biorę kawałek prostej drogi,
co przecież oznacza że do tego znaku droga była wewnętrzna a od tego znaku jest to droga publiczna


@vertical: chciałbym żeby to było takie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W naszym burdelu prawnym to może oznaczać tylko, że droga wewnętrzna pod jednym zarządcą się kończy.
A co dalej to sobie zgaduj.
Choć sądy potrafiąsię tu być wyrozumiałe dla kierowców, to definicja drogi wewnętrznej w pord nic nie