Wpis z mikrobloga

#skrzyzowanie #prawojazdy #przepisydrogowe #kodeksdrogowy #drogawewnetrzna #strefaruchu #strefazamieszkania #quiz #prawko #prawkozlaysow #jedzbezpiecznie #polskiedrogi #stopcham

Cześć!
Prawdziwe, kłopotliwe skrzyżowanie, na którym dzieją się cuda przez (moim zdaniem) błędne / sprzeczne oznakowanie.
Zaznacz po kolei które twoim zdaniem pojazdy mogą opuścić skrzyżowanie.
mieszalniapasz - #SKRZYZOWANIE #prawojazdy #przepisydrogowe #kodeksdrogowy #drogawewn...

źródło: comment_16195978657Bhq3wrTxGG1YauD0bgDGv.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Wyobraź sobie, że zgłaszałem je do firmy G......l, która jest zarządcą drogi wewnetrznej, z której wyjeżdżaja ciężarówki z gazem nie ustepując NIKOMU pierwszeństwa, zgłaszałem na policję - brak reakcji z ich strony.
  • Odpowiedz
@radziol88 z drogi prywatnej/wewnętrznej też. Nie, nie może być, bo na drodze wewnętrznej mogę sobie dowolny znak. Jakby była odwrotna kolejność - wtedy ok.

Będzie zdaje się wtedy 2, 3, 4, 1
  • Odpowiedz
Nie, nie może być, bo na drodze wewnętrznej mogę sobie dowolny znak.


@MalowanyPtak: nie możesz, bonie za to jest odpowiedzialność prawna. A za oznakowanie przecięcia się dróg odpowiada zarządca drogi wyższej w hierarchii, więc w tym wypadku zarządca drogi publicznej
  • Odpowiedz
@radziol88: Tak, ale moim zdaniem znak D-1 powinien stać za znakiem końca drogi wewnętrznej, wtedy kolejność którą podajesz byłaby jak najbardziej prawidłowa i tak powinno być poprawione to miejsce wg mnie. Jak stoi przed to nie wiadomo do czego się odnosi, skoro na wysokości znaku koniec drogi wewnętrznej włączamy się do ruchu.
  • Odpowiedz